Sukces sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik na MPJ

Dodany 15-04-2013, 07:27, do: Boks amatorski,

Na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Grudziądzu duży sukces odnieśli bokserzy rybnickiej sekcji RMKS Rybnik. Podopieczni Wojciecha Podgórnego zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, a indywidualnie mistrzem Polski w kategorii do 60kg został Karol Kostka.

Finałowa walka pomiędzy Karolem Kostką a Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów) została nieoficjalnie najlepszym pojedynkiem finałów. Srebrny medal w kategorii do 64kg zdobył Sebastian Konsek, który nieznacznie przegrał z Danielem Adamcem (Rushh Kilece) stosunkiem 1:2. Pozostali rybniczanie zajęli szóste miejsca, w kategorii do 49kg Krzysztof Kowalak i w wadze do 52kg Dawid Pierchała.

Wyniki walk finałowych:
49 kg: Jakub Słomiński (Wda Świecie) vs Patryk Przybyłowski (Skorpion Szczecin) 2:1
52kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin) vs Patryk Waleszczak (Champion Nowy Dwór Maz.) 3:0
56 kg: Kamil Daćko (Nowi Polnica) -vs Patryk Trochimiak (Kaczor Team Wałbrzych) 0:3
69 kg: Cezary Chmielnicki (Róża Karlino) vs Bartosz Gołębiewski (DKB Dzierżoniów) 3:0
75 kg: Rafał Rzeźnik (Sport Club Lublin) vs Kamil Bednarek (DKB Dzierżoniów) 0:3
81 kg: Mateusz Trybuch (Champion Nowy Dwór Maz.) vs Dawid Iwiński (Walter Rzeszów) 2:1
91 kg: Nikodem Sierszulski (Baumal Boks Poznań) vs Jakub Lewkot (Bombardier Wrocław) 0:3
+91 kg: Paweł Orfin (Cuiavia Inowrocław) vs Daniel Król (Olimp Szczecin) 0:3

źródło: inf.własna

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1