Sport hokejopodobny

Dodany 24-11-2013, 00:05, do: I liga,

Świadkami marnego widowiska byli kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na TorTorze. Nesta Toruń bez najmniejszych problemów i minimalnym nakładem sił pokonała SMS II PZHL Sosnowiec 9:0 będąc zespołem o wiele, wiele lepszym. Torunianie oddali łącznie 57 strzałów na bramkę rywali wobec tylko dziewięciu gości.

Tak naprawdę przez cały mecz gra toczyła się pod bramką strzeżoną przez Mateusza Studzińskiego (przez dwie tercje) i Michała Czernika. Bramkarze goście robili, co mogli, ale grad strzałów hokeistów Nesty przyniósł wreszcie skutek.

W pierwszej tercji szybko bramkę dla torunian zdobył Kamil Gościmiński, ale już do końca tej odsłony gry więcej goli nie padło.

W drugiej tercji drużyna Nesty zdobyła aż sześć bramek, jednak tylko jedna padła szybko. Trzecia odsłona była bardzo podobna do pierwszej.

Trudno cokolwiek więcej napisać o tym meczu, gdyż przewaga torunian była niepodważalna, ale przy aż 57 strzałach zdobyli tylko dziewięć bramek. Goście natomiast nie mieli wystarczających umiejętności, aby zagrozić gospodarzom.

Kolejny mecz Nesta Toruń - SMS II PZHL Sosnowiec odbędzie się w niedzielę, 24 listopada o godz. 16:00 na TorTorze.

Nesta Toruń - SMS II PZHL Sosnowiec 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)
1:0 - Gościmiński - Winiarski (4:00)
2:0 - Bomastek - Kuchnicki - Huzarski (20:26)
3:0 - Bomastek - Chrzanowski - Huzarski (34:04)
4:0 - Kalinowski - Huzarski (36:36)
5:0 - Husak - Skólmowski (37:25)
6:0 - Huzarski - Kuchnicki (38:38)
7:0 - Chrzanowski - Winiarski - Bomastek (39:56)
8:0 - Rodziewicz - Lidtke - Gościmiński (57:21)
9:0 - Skólmowski - Pieniak (58:45)

Nesta Toruń: Michał Plaskiewicz - Krzysztof Bojanowski (nie grał), Piotr Huzarski - Łukasz Chrzanowski, Miłosz Lidtke - Szymon Mądrowski, Paweł Heyka - Bartosz Skólmowski, Michał Kalinowski - Mariusz Kuchnicki - Przemysław Bomastek, Jan Rodziewicz - Piotr Winiarski - Kamil Gościmiński, Piotr Husak - Mateusz Kurpiewski - Bartosz Pieniak
SMS II PZHL Sosnowiec: Mateusz Studziński (do 40:00) - Michał Czernik (od 40:01), Rafał Orłowski - Karol Makowski, Michał Starostecki - Adam Krok, Kordian Chorążykiewicz - Mateusz Nowak oraz Jakub Musialik, Łukasz Błotnicki - Jan Panczakiewicz - Iwo Sroka, Aleksander Gniewek - Paweł Goździekiewicz - Bartosz Bichta, Przemysław Mielniczek - Mikołaj Kopyściański - Tomasz Hulewicz oraz Grzegorz Susidko, Dominik Degórski

Sędziowie: Grzegorz Dzięciołowski - Przemysław Gabryszak - Kajetan Milati