ZIO w Soczi: Finowie w półfinale

Dodany 19-02-2014, 15:03, do: Pozostałe,

W drugim ćwierćfinale oglądaliśmy ekipy z Finlandii i Rosji. Po dwóch tercjach bliżej awansu byli Finowie, którzy ostatecznie podtrzymali wynik i postawili kropkę nad "i".

Fińsko-rosyjski ćwierćfinał nie był tak jednostronny jak spotkanie Szwecji ze Słowenią. Oba zespoły miały swoje szanse. Jedne z nich zostały wykorzystane, a inne nie. Pierwszą dogodną sytuację wykorzystał rosyjski hokeista, który już w ósmej minucie trafił do bramki rywali. Ilya Kovalchuk skutecznie wykończył podanie od Pavla Datsyuka. Finowie nie czekali długo z kontrą. Już w 10. minucie gola na remis zdobył Juhamatti Aaltonen. W końcówce do rosyjskiej bramki trafił również Teemu Selanne, który podwyższył wynik na 2:1.

Początek drugiej tercji był niezwykle emocjonujący. W piątej minucie Alexei Yemelin został ukarany dwoma minutami poza boiskiem. W tym czasie fińscy hokeiści zdołali wypracować bardzo dobrą akcję, którą strzałem zakończył Mikael Granlund. Fin umieścił krążek w bramce przeciwnika i dzięki temu jego drużyna powiększyła prowadzenie (3:1).

Trzecia tercja nie zmieniła wyniku. Do półfinału awansowała ekipa Finlandii. Gospodarze muszą obejść się smakiem, natomiast Finowie skupić się na kolejnym meczu. W półfinale zagrają ze Szwedami, którzy w ćwierćfinale pokonali Słowenię 5:0.

Finlandia - Rosja 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)