ZIO w Soczi: USA ostatnim półfinalistą

Dodany 19-02-2014, 21:03, do: Pozostałe,

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu hokeistów wzięły udział ekipy Stanów Zjednoczonych i Czech. Po trzech zaciętych i wyrównanych tercjach z awansu do półfinału cieszyli się Amerykanie.

Mało kto spodziewał się takiego początku tego meczu. Od pierwszych minut Amerykanie atakowali bramkę swoich przeciwników, a już w drugiej minucie udało im się pokonać bramkarza Ondreja Pavelca. Strzelcem pierwszego gola okazał się James Van Riemsdyk. Czesi nie czekali zbyt długo z odrobieniem strat. Po niespełna trzech minutach na remis zapunktował Ales Hemsky. Krążek krążył między hokeistami jednej i drugiej drużyny. Raz z kontrą wychodzili hokeiści z Czech, raz ze Stanów Zjednoczonych. Wyrównana gra toczyła się do 15. minuty, kiedy wynik na 2:1 podwyższył Dustin Brown. W jego ślady poszedł David Backes, który w ostatniej minucie pierwszej tercji popisał się celnym strzałem.

W drugiej odsłonie amerykańscy hokeiści kontynuowali dobrą grę. Od początku przycisnęli rywali i skuteczna gra ofensywna zakończyła się golem Zacha Parise'a. Później mieliśmy okazję oglądać bardzo wyrównane widowisko. Dopiero w końcówce gra się zaostrzyła, z czego sędziowie wyciągnęli odpowiednie wnioski i odesłali zawodników obu drużyn poza boisko.

Amerykanie mieli równie mocne wejście także w ostatniej partii. W 43. minucie do bramki Pavelca trafił Phil Kessel. Wydawać by się mogło, że zrezygnowani Czesi nie są w stanie zagrozić rywalom. Jednak iskrę nadziei swojej drużynie dał Hemsky, który w końcowych minutach po raz drugi pokonał amerykańskiego bramkarza. Jednak mimo wszystko strata Czechów była bardzo duża i nie udało im się odrobić wszystkich bramek. Dlatego też stawkę półfinalistów uzupełnili Amerykanie.

USA - Czechy 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
1:0 James Van Riemsdyk
1:1 Ales Hemsky
2:1 Dustin Brown
3:1 David Backes
4:1 Zach Parise
5:1 Phil Kessel
5:2 Ales Hemsky