Sopot 2014: Skład Polaków na HMŚ

Dodany 20-12-2013, 16:40, do: Lekkoatletyka,
Sopot 2014: Skład Polaków na HMŚ

Podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie zobaczymy nie tylko wielkie, zagraniczne nazwiska, ale również naszych reprezentantów, którzy powalczą o medale zawodów. Nie zabraknie Anny Rogowskiej, Tomasza Majewskiego czy Adama Kszczota.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA HMŚ:

Kobiety:
1500 m: Renata Pliś (Maraton Świnoujście) - decyzję podejmie zarząd
5000 m: Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork)
10 000 m: Karolina Jarzyńska (MKLA Toruń)
3000 m z przeszkodami: Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)
Skok wzwyż: Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok), Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)
Tyczka: Anna Rogowska (SKLA Sopot)
Trójskok: Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)
Dysk: Żaneta Glanc (AZS Poznań)
Młot: Anita Włodarczyk (Skra Warszawa)
Siedmiobój: Karolina Tymińska (SKLA Sopot)
Chód 20 km: Katarzyna Kwoka (RLTL ZTE Radom), Paulina Buziak (Sokół Mielec), Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)
Sztafeta 4x100 m: Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz), Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław), Marta Jeschke (SKLA Sopot), Ewelina Ptak (Śląsk Wrocław), Martyna Opoń (AZS Poznań)
Sztafeta 4x400 m: Justyna Święty (AZS AWF Katowice), Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań), Agata Bednarek (AZS Łódź)

Mężczyźni:
200 m: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
800 m: Adam Kszczot (RKS Łódź), Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz)
3000 m z przesz.: Krystian Zalewski (Barnim Goleniów), Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok), Tomasz Szymkowiak (Orkan Września)/Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław) - odnośnie tych zawodników decyzję podejmie zarząd
110 m ppł.: Artur Noga (AZS AWF Kraków)
Skok wzwyż: Szymon Kiecana (Agros Zamość), Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice)/Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz) - odnośnie tych zawodników decyzję podejmie zarząd
Tyczka: Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
Kula: Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), Jakub Szyszkowski (Śląsk Wrocław)
Dysk: Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów)
Młot: Paweł Fajdek (Agros Zamość), Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)
Oszczep: Łukasz Grzeszczuk (Skra Warszawa)
Chód 20 km: Dawid Tomala (AZS AWF Katowice), Rafał Augustyn (Sokół Mielec)
Chód 50 km: Adrian Błocki (MKL Szczecin), Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), Łukasz Nowak (AZS Poznań)
4x100 m: Karol Zalewski, Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok), Grzegorz Ziemniewicz (Achilles Leszno), Remigiusz Olszewski (AZS Poznań), Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz). Robert Kubaczyk (AZS Poznań)
4x400 m: Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław), Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn), Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Patryk Dobek (SKLA Sopot)

źródło: inf. własna + sopot2014.com
  • średnia glosów: 0

Nikt tego jeszcze nie oceniał.

opublikowny przez Aneta Dorotkiewicz 9 miesięcy temu