MŚ Londyn 2017: Polski dzień w Anglii!

Dodany 08-08-2017, 21:40, do: Lekkoatletyka,

Adam Kszczot obronił tytuł wicemistrza świata w biegu na 800 metrów! Srebrny medal w skoku o tyczce zdobył także Piotr Lisek...

Adam Kszczot kapitalnie rozegrał start w finale. Polak, który bronił tytułu wicemistrza globu sprzed dwóch lat z Pekinu, przez większa część dystansu biegł ostatni. "Profesor" cały czas utrzymywał jednak swoje tempo. Na około 200 metrów przed meta rywale zaczęli słabnać, a nasz zawodnik zaczał mijać ich po kolei, finiszujac ostatecznie drugi z najlepszym czasem w tym sezonie (1:44,97):
- Zabrakło trochę szczęścia do złota, ale jestem bardzo szczęśliwy - mówił na goraco w TVP nasz medalista.
Mistrzem świata został Francuz Pierre-Ambroise Bosse (1:44,67), a brąz wywalczył Kenijczyk Kipyegon Bett (1.45,21).

Kszczot nie był jedynym naszym medalista dzisiejszego dnia w Londynie. Oczekiwań polskich kibiców nie zawiódł także Piotr Lisek, który również zdobył srebro! Nasz zawodnik zafundował jednak fanom niezwykłe emocje. Zaczęło się co prawda od pewnego skoku na 5,50, ale już przy następnej wysokości (5,65) Lisek miał ogromne kłopoty. Polak zrzucił dwa razy poprzeczkę i był o włos od odpadnięcia z konkursu! Czwarty tyczkarz igrzysk w Rio nie poddał się i ostatnia próba była czysta. Kolejne problemy 25-latek miał po pokonaniu 5,75. Brazowy medalista sprzed dwóch lat z Pekinu nie zaliczył pierwszego skoku na 5,82, postanowił więc zaryzykować i przenieść poprzeczkę na 5,89 m. Ryzyko popłaciło, gdyż Polak pokonał ta wysokość co dało mu tytuł wicemistrza świata! Zawody wygrał doskonale dysponowany tego dnia Amerykanin Sam Kendricks z wynikiem 5,95 m., brazowy medal wywalczył natomiast Francuz Renaud Lavillenie, który podobnie jak Lisek uzyskał 5,89 (tyle tylko, że w ostatnim podejściu). Piaty zakończył start Paweł Wojciechowski (5,75).

Polska ma już cztery medale na trwajacym czempionacie. Wczoraj złoto oraz braz zdobyły młociarki, Anita Włodarczyk oraz Malwina Kopron.

źródło: inf.własna

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1