Prezydent odznaczył paraolimpijczyków (wideo)

Dodany 07-02-2013, 21:08, do: Londyn 2012, Sport niepełnosprawnych,

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną spotkali się z medalistami XIV Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Głowa państwa pogratulowała sportowcom osiągnięć oraz wyraziła zachwyt nad trudem i pasją włożoną w sukcesy sportowe. Prezydent także podziękował za umiejętne prowadzenie zawodników niepełnosprawnych obecnym na uroczystości w Pałacu Prezydenckim trenerom, działaczom, lekarzom. (więcej…)

Maciej Lepiato okryciem roku!

Dodany 05-01-2013, 20:59, do: Sport niepełnosprawnych,

Złoty medalista tegorocznej paraolimpiady został wybrany odkryciem roku. Jego osiągnięcie zostało wyróżnione w plebiscycie Przeglądu Sportowego. (więcej…)

Pistorius biega szybciej niż Maserati! (wideo)

Dodany 14-12-2012, 17:41, do: Lekkoatletyka, Sport niepełnosprawnych,

Słynny biegacz z RPA, Oscar Pistorius okazał się szybszy niż Maserati! Wbrew pozorom, wcale nie chodzi o markę popularnego, włoskiego samochodu wyścigowego. (więcej…)

W poniedziałek Rafał Wilk spotka się z kibicami

Dodany 13-09-2012, 20:16, do: Kolarstwo, Sport niepełnosprawnych,

W poniedziałek, 17 września, o godzinie 17:00 w rzeszowskim Centrum Kulturalno - Handlowym Millenium Hall rozpocznie się spotkanie dwukrotnego złotego medalisty XIV Paraolimpiady w Londynie Rafała Wilka z kibicami. (więcej…)

Bieg Konstytucji w Warszawie - Giżyński i Cześnik najszybsi

Dodany 03-05-2011, 19:40, do: Sport niepełnosprawnych, Pozostałe,

Mistrz Polski w półmaratonie z 2009 roku Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) i najlepsza w kraju triathlonistka Maria Cześnik (Kmicic Częstochowa) zwyciężyli w XXI Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie.
Pięciokilometrową trasę pokonało 1740 osób. (więcej…)

PŚ w szermierce na wózkach - zwycięstwo Pendera

Dodany 02-05-2011, 19:54, do: Sport niepełnosprawnych,

Dariusz Pender (IKS AWF Warszawa) wygrał w Montrealu finałową walkę w szpadzie w kategorii A (zawodnicy po amputacji) turnieju Pucharu Świata w szermierce na wózkach. Trzecie miejsce w kategorii B (bezwład nóg) zajął jego klubowy kolega Grzegorz Pluta. (więcej…)

Robert Szaj:

Robert Szaj: "Widzę konieczność zmian w sporcie niepełnosprawnych"

Dodany 12-01-2011, 18:21, do: Sport niepełnosprawnych,

Nowy prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start Robert Szaj uważa, że konieczne są zmiany w działalności tej organizacji. Sport paraolimpijski ma funkcjonować na takich samych zasadach, jak olimpijski. (więcej…)

Gala Sportu Paraolimpijskiego - Rogowiec sportowcem roku

Dodany 27-11-2010, 21:39, do: Sport niepełnosprawnych,

Brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Vancouver 2010 w narciarstwie biegowym Katarzyna Rogowiec (Start Nowy Sącz) została uznana przez kapitułę Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego najlepszym sportowcem roku.
(więcej…)

Caroline Wozniacki śpiewa dla niepełnosprawnych

Dodany 26-11-2010, 12:41, do: Sport niepełnosprawnych,

Od kilku lat staram się jak mogę pomagać sportowcom niepełnosprawnym. Nagrałam nawet specjalnie dla nich piosenkę, która będzie emitowana w grudniu - powiedziała PAP na lotnisku w Warszawie Carolina Wozniacki duńska tenisistka pochodzenia polskiego.
(więcej…)

HMP w tenisie na wózkach - Jaroszewski pokonał Kruszelnickiego

Dodany 08-11-2010, 00:45, do: Sport niepełnosprawnych,

Po dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzją nadgarstka powrócił na korty wielokrotny mistrz Polski w tenisie na wózkach Tadeusz Kruszelnicki (LOB Wrocław). W finale halowych mistrzostw kraju w Drzonkowie przegrał z Piotrem Jaroszewskim (SIKT Płock) 4:6, 4:6. (więcej…)