Igrzyska Europejskie na dwadzieścia medali

Dodany 29-06-2015, 16:48, do: Szermierka, Pływanie, Kolarstwo, Sporty walki, Wioślarstwo, Pozostałe,

W niedzielę odbyła się ceremonia zakończenia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Baku. Nasi reprezentanci łącznie zdobyli dwadzieścia medali, co dało im dziewiętnastą lokatę w klasyfikacji medalowej państw biorących udział w zawodach. (więcej…)

Igrzyska Europejskie: Andżelika Wator najlepszą szablistką!

Dodany 25-06-2015, 21:53, do: Pozostałe, Szermierka,

Polska w końcu doczekała się drugiego złotego medalu na Igrzyskach Europejskich. Najlepsza w szabli pań okazała się Andżelika Wator.
(więcej…)

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Budapeszcie

Dodany 23-07-2013, 07:46, do: Szermierka,

Polski Związek Szermierki zatwierdził skład reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w szermierce. W rozpoczynającym się 5 sierpnia turnieju udział weźmie 24 polskich szermierzy. (więcej…)

MME: Polki zdobyły brąz!

Dodany 10-06-2013, 19:29, do: Szermierka,

Brązowy medal drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23 zdobyły szablistki Polski w ostatnim dniu zawodów. Warto dodać, że impreza odbywała się na toruńskim Tor-Torze. (więcej…)

Jak zrozumieć szermierkę? (wideo)

Dodany 28-12-2012, 00:26, do: Szermierka,

Zasady szermierki nie są zrozumiałe dla wielu osób, a dodatkowo są inne dla każdego rodzaj broni. Aleksandra Socha, Magdalena Piekarska i Sylwia Gruchała w zamieszczonym poniżej filmie wyjaśniają podstawowe reguły w szabli, szpadzie i we florecie. Opowiadają także o genezie powstania dyscyplicy oraz jej rozwoju. (więcej…)

Magdalena Piekarska:

Magdalena Piekarska: "Mam nadzieję, że będzie lepiej" (wideo)

Dodany 10-12-2012, 15:15, do: Szermierka,

Magdalena Piekarska, polska szpadzistka, przeszła niedawno operację kolana i kalendarz jej przygotowań do nowego sezonu nieco uległ zmianie. Zawodniczka nie jest też do końca zadowolona z osiągnięć w 2012 roku, o czym mówi w materiale wideo, na który zapraszamy. (więcej…)

IV Puchar Polski seniorów - złoto dla Glonka i Łyczbińskiej

Dodany 17-04-2012, 16:47, do: Szermierka,

To był wielki dzień dla Gdańska; ich zawodnicy zajęli czołowe miejsca w dwóch turniejach. 14 kwietnia miał miejsce w Poznaniu IV Puchar Polski we florecie mężczyzn, oraz  florecie kobiet.
(więcej…)

MŚ Juniorów w Moskwie w 6 rodzajach broni - w szabli najlepsza Korea

Dodany 01-04-2012, 17:54, do: Szermierka,

31 marca w Moskwie odbyły się pierwsze starcia Mistrzostw Świata Juniorów. Wśród szablistów najlepszym okazał się Jaeseung Jung z Korei. Już od dłuższego czasu zawodnicy z Dalekiego Wschodu stanowią coraz trudniejszych przeciwników. (więcej…)

PŚ floret seniorów Löwe von Bonn -  Rosjanin Artem Sedov tryumfuje

PŚ floret seniorów Löwe von Bonn - Rosjanin Artem Sedov tryumfuje

Dodany 25-03-2012, 11:28, do: Szermierka,

Artem Sedov wygrał rozegrane 16 marca zawody indywidualne we florecie seniorów. Drugie miejsce zajął Niemiec Peter Joppich, jednak ani Rosjanie, ani Niemcy nie mogli być najbardziej usatysfakcjonowani. (więcej…)

PŚ seniorów Sabre de Moscou - szablista Adam Skrodzki trzeci

Dodany 25-03-2012, 11:19, do: Szermierka,

To był wielki dzień dla Rosji. 16 marca w Moskwie pierwsi byli Rosjanie. Zawody wygrał Nikolay Kovalev, zaś na szóstym miejscu uplasowała się inny Rosjanin Veniamin Reshetnikov. Adam Skrodzki na trzecim miejscu. (więcej…)