EuroBasket 2017: Islandia pewnie pokonana

Dodany 02-09-2017, 13:31, do: Reprezentacja, EuroBasket,

Polscy koszykarze bez problemu wygrali z Islandią 91:61 w drugim meczu grupowym EuroBasketu.

Polacy by myśleć o drugiej rundzie, po porażce w inauguracyjnym meczu ze Słowenią musieli dziś ograć Islandczyków. Podopieczni Mike'a Taylora to zadanie wykonali bez problemu. Koszykarzy z "kraju wulkanów i gejzerów" stać było tylko na niezłą jedną kwartę. Co prawda nasi rywale zaczęli spotkanie od prowadzenia 6:0, ale z biegiem czasu Polacy grali coraz pewniej i szybko dogonili przeciwników. Niedługo przed syreną końcową oznajmiajacą koniec pierwszych dziesięciu minut, za trzy punkty trafił Tomasz Gielo, wyprowadzając nas na prowadzenie (16:14), którego Polska nie oddała już do końca spotkania. Przełomowy moment nastąpił na początku drugiej odsłony, kiedy Islandczycy, mogąc wyjść na prowadzenie, nie trafili dwóch rzutów osobistych. Po chwili nasi rywale nie zdobyli także punktów mając piłkę z boku, a "biało-czerwoni" zaczęli sobie budować przewagę. Doskonałe zawody w tej kwarcie rozgrywali A.J. Slaughter oraz Adam Waczyński, którzy zdobyli aż 17 oczek! Na przerwę Polacy zeszli przy wyniku 41:29.

Trzecia kwarta była popisem Aarona Cela, który nie tylko rzucał (7 punktów), ale także blokował. Islandia kompletnie nie miała pomysłu na Polaków - grając chaotycznie, jej zawodnicy często tracili piłkę, popełniali proste błędy. Przewaga Polaków urosła do ponad dwudziestu oczek (60:37 na koniec III części) i można już było być pewnym, że nic złego naszym "Orłom" się nie stanie. W ostatniej odsłonie w grze zawodników obu drużyn było widać już nieco zmęczenia, dzięki czemu na parkiecie zrobiło się więcej miejsca, a co za tym idzie łatwiej było o punkty. Polacy wygrali ta kwartę 31:24 i całe spotkanie 91:61.

Już jutro Polaków czeka kolejne spotkanie grupowe. Przeciwnikiem będą gospodarze, Finowie...

Polska - Islandia 91:61(16:14,25:15,19:8,31:24)

Polska: Waczyński (15), Slaughter (12), Karnowski (10), Koszarek (9), Gielo (8), Ponitka (8), Kulig (7), Cel (7), Gruszecki (5), Sokołowski (5), Zamojski (3), Hrycaniuk (2)

źródło: inf.własna