GP Francji: Jorge Lorenzo pierwszy na mecie w Le Mans

Dodany 17-05-2015, 14:37, do: MotoGP,

Podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Francji na torze Le Mans zwycięstwo odniósł Jorge Lorenzo, a podium uzupełnili Valentino Rossi oraz Andrea Dovizioso.

Start należał do udanych dla Marca Marqueza oraz Jorge Lorenzo, jednak Hiszpan, Dani Pedrosa zaliczył wypadek, lecz ostatecznie powrócił do wyścigu. Aleix Espargaro nie ukończył GP Francji z powodu niefortunnego upadku; Cal Cruthlow także zaliczył wywrotkę.

Marc Marquez po kilku błędach zajmował szóste miejsce, by na koniec stoczyć piękną walkę ze Smithem i Iannone. #AI29 do końca walczył, jednak ostatecznie Marc zajął czwarte miejsce. Pedrosa po pierwszym wyścigu po operacji, zajął ostatecznie 16. miejsce.

Valentino Rossi starał się dogonić lidera wyścigu - Jorge Lorenzo, lecz #JL99 jechał bezbłędnie, powiększając swoją przewagę. Pozycja ta pozwoliła mu na zajęcie drugiego miejsca w kwalifikacji generalnej. Rossi pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrza MotoGP.