Premier League: Manchester United kończy sezon na piątym miejscu

Dodany 17-05-2016, 21:54, do: Liga angielska,

W ostatnim meczu tego sezonu w Premier League Manchester United pokonał u siebie 3:1 Bournemouth. Tym samym zapewnił sobie udział w fazie grupowej Ligi Europy.

W pierwszym terminie starcie na Old Trafford zostało przełożone z powodu fałszywego alarmu bombowego. Natomiast dzisiaj już było wiadomo,że do piątego miejsca Manchesterowi United starczył remis z Bournemouth - bowiem by zająć czwarte miejsce, musieliby wygrać różnicą...dziewiętnastu bramek. Od samego początku zaatakowały mocno "Czerwone Diabły". Pierwsza naprawdę groźna okazja dla gospodarzy zakończyła się golem, ale miało to miejsce tuż przed przerwą. Po pięknej, koronkowej akcji Marcus Rashford wyłożył piłkę Wayne'owi Rooneyowi. Kapitan Manchesteru United ze stoickim spokojem posłał piłkę do bramki, w której tym razem dla odmiany stał nie Artur Boruc, ale Adam Federici.

W drugiej połowie nadal trwała zdecydowana dominacja Manchesteru United. W 55. minucie w poprzeczkę trafił Michael Carrick. Potem dwukrotnie od straty gola "The Cherries" uratował Adam Federici, broniąc strzały Valencii i Lingarda. W 74. minucie w końcu gospodarze podwyższyli prowadzenie. Marcus Rashford wykorzystał zgranie głową Antonio Valencii i potwierdził, dlaczego zasłużył na połowanie do kadry Anglii. W samej końcówce na Old Trafford padły jeszcze dwa gole. Ashley Young wykorzystał genialne podanie Wayne'a Rooneya, wbiegł w pole karne i wepchnął piłkę pod pachą Federiciego do bramki. Gości stać było również na honorową bramkę. Ostatniego gola w tym sezonie zdobył Max Gradel, po którego strzale piłka jeszcze odbiła się rykoszetem od Chrisa Smallinga.

Manchester United skończył sezon na piątym miejscu i bez względu na wynik finału Pucharu Anglii zagra w fazie grupowej LE. Bournemouth zakończył rozgrywki na szesnastym miejscu.

Manchester United - Bournemouth AFC 3:1(1:0)
1:0 - Wayne Rooney (43.)
2:0 - Marcus Rashford (73.)
3:0 - Ashley Young (87.)
3:1 - Max Gradel (90+2.)

Manchester United: de Gea - A. Valencia, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson - Carrick, Lingard - Mata (75. Ander Herrera), Rooney, Martial (83. Young) - Rashford (78. Depay)

Bournemouth: Federici - Francis, Elphick, Cook, Daniels - Ritchie, Gosling, Surman, Pugh (66. Gradel) - Wilson (79. Grabban), J. King (67. Afobe)

Żółte kartki: Mata / -