Superpuchar Europy: Real Madryt po dogrywce lepszy od Sevilli

Dodany 09-08-2016, 22:26, do: Europa, Liga hiszpańska,

W rozegranym w norweskim Trondheim meczu o Superpuchar Europy Real Madryt pokonał po dogrywce Sevillę FC 3:2 (1:1, 2:2). Bramkę na wagę zwycięstw tuż przed końcem dogrywki zanotował Daniel Carvajal. "Królewscy" to trofeum zdobyli po raz trzeci w historii.

Pierwsi prowadzenie w tym meczu uzyskali piłkarze Realu Madryt. W 21. minucie Marco Asensio mając trochę miejsca na 30 metrze huknął potężnie i trafił idealnie w samo okienko bramki strzeżonej przez Sergio Rico. Sevilla ruszyła do ataków czego efektem była bramka wyrównująca w 41. minucie gry. Luciano Vietto dośrodkował piłkę z prawej flanki w pole karne. Ta trafiła przypadkiem do Franco Vazqueza, który bez zastanowienia uderzył w stronę bramki między obrońcami czym zaskoczył między słupkami Fransicso Casillę.

Pierwszą okazję bramkową po przerwie stworzył sobie Real. W 56. minucie Asencio dograł na szesnasty metr do Isco, a ten po zwodzie uderzył i piłka po rykoszecie nieznacznie przeszła obok bramki. Sevilla również nie odpuszczała i po jednym z ataków wywalczyła rzut karny. Victor Vitolo przedzierał się z prawej flanki w polek karne gdzie nieprzepisowo powstrzymał go Sergio Ramos i sędzia nie miał wątpliwości by podyktować jedenastkę, którą pewnym strzałem w lewy róg na gola zamienił Jewhen Konoplyanka. Real dążył do wyrównania i dokonał tego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Daniel Carvajal dograł górą w pole karne do Lucasa Vasqueza, który następnie zacentrował przed bramkę do  niepilnowanego Sergio Ramosa, a temu pozostało z dwóch metrów skierować głową piłkę do sieci.

Początek dogrywki to zdecydowana przewaga "Królewskich". Już w pierwszej akcji pokazał się Karim Benzema, lecz jego strzał wybronił Rico. Moment później snajper Realu ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez obrońcę. W 94. minucie szarżującego na prawej flanki Lucasa Vasqueza nieprzepisowo powstrzymał Timothee Kolodziejczak za co obejrzał drugą żółtą kartkę w tym meczu i musiał opuścić plac gry. Grający w przewadze podopieczni Zinedine Zidane w 99. minucie za sprawą Sergio Ramosa umieścili piłkę w sieci, lecz sędziowie dopatrzyli się faulu defensora Realu i nie uznali gola. Po zmianie stron nadal trwała dominacja piłkarzy z Madrytu. Świetnie jednak w bramce spisywał się Rico, który bronił strzały Jamesa Rodrigueza i Vazqueza. W końcu bramkarz Sevilli skapitulował w 119. minucie. Daniel Carvajal po kapitalnym rajdzie niemal przez pół boiska nie będąc atakowanym wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem zapewnił triumf swojej drużynie.

Real Madryt - Sevilla FC 3:2 (1:1, 2:2) po dogrywce
1:0 - Marco Asensio (21.)
1:1 - Franco Vazquez (41.)
1:2 - Jewhen Konoplanka (72. karny)
2:2 - Sergio Ramos (90+3.)
3:2 - Daniel Carvajal (119.)

Real Madryt: Fransicso Casilla - Daniel Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Mateo Kovacić (73. James Rodriguez), Casemiro, Isco (66. Luka Modrić) - Marco Asensio, Alvaro Morata (63. Karim Benzema), Lucas Vazquez.

Sevilla FC: Sergio Rico - Nicolas Pareja, Daniel Carrico (51. Adil Rami), Timothee Kolodziejczak - Hiroshi Kiyotake, Iborra (74. Matias Kranevitter), Franco Vazquez - Steven N'Zonzi - Mariano, Luciano Vietto (67. Jewhen Konoplanka), Victor Vitolo.