LaLiga: Las Palmas na czele przed Barceloną i Realem Madryt

Dodany 29-08-2016, 08:12, do: Liga hiszpańska,

W 2. kolejce LaLiga po drugie zwycięstwo sięgnęły Real Madryt, FC Barcelona oraz Las Palmas. I to właśnie ta ostatnia ekipa po wysokim zwycięstwie zasiadła na fotelu lidera. Drugą porażkę w sezonie zanotowała za to Valencia CF i to ona ona aktualnie jest "czerwoną latarnią".

Real Madryt pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Celtę Vigo 2:1. Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w 60. minucie kiedy to Alvaro Morata dobił obroniony strzał przez bramkarza strzał Marco Asensio. Siedem minut później gościom udało się wyrównać stan meczu. Fabian Orellana mając sporo miejsca przed polem karnym huknął i trafił niemal w okienko bramki strzeżonej przez Francisco Casillę. Miejscowi walczyli o to by osiągnąć sukces w tym meczu i udało im się zdobyć zwycięską bramkę w 80. minucie. Toni Kroos otrzymał dokładnie podanie na 20 metr i precyzyjnym strzałem z pomocą słupka umieścił futbolówkę w sieci.

FC Barcelona po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu tym razem pokonała skromnie na wyjeździe Athletic Bilbao 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 21. minucie Ivan Rakitić. Chorwat wykorzystał precyzyjną centrę Ardy Turana i strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza. "Barca" miała jeszcze kilka okazji by podwyższyć prowadzenie, lecz jej piłkarzom brakowało zimnej krwi w wykończeniu akcji.

Tej nie zabrakło zawodnikom Las Palmas, którzy wysoko pokonali Granadę. Kanonadę rozpoczął w 23. minucie Nabil El Zhar. Tuż przed przerwą zdołał wyrównać Jeremie Boga. Jak się jednak potem okazało było to tylko honorowe trafienie dla przyjezdnych. Po zmianie stron na boisku panowali już tylko gospodarze, którzy wbili rywalom kolejne cztery gole i tym samym zostali liderami tabeli z lepszym bilansem bramkowym od bardziej utytułowanych klubów.