LaLiga: Real Madryt z kompletem punktów. Wpadka FC Barcelony

Dodany 12-09-2016, 09:07, do: Liga hiszpańska,

Po 3. kolejce LaLiga z kompletem punktów w tabeli prowadzi Real Madryt. Dotychczasowy lider Las Palmas przegrał z Sevillą. Zaskakującą porażkę z Deportivo Alaves na własnym boisku zanotowała FC Barcelona. Pierwsze zwycięstwa w lidze zanotowały Atletico Madryt i Villarreal CF.

Atletico rozbiło na wyjeździe Celtę Vigo 4:0. Dwie bramki dla gości zanotował Antoine Griezmann. Po jednej dołożyli Koke i Angel Correa. Również Villarreal po dwóch remisach zdołał zdobyć trzy punkty pokonując Malagę. Cristiano Ronaldo po kontuzji wrócił do gry i od razu zdobył gola dla Realu w spotkaniu z Osasuną. Jego zespół pokonał beniaminka aż 5:2 i został samodzielnym liderem LaLiga.

Luis Enrique wystawił rezerwowy skład na spotkanie z Deportivo Alaves i przypłacił to porażką. Goście nieoczekiwanie jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie po trafieniu Deyversona. Gdy zaraz po przerwie wyrównał Jeremy Mathieu wydawało się, że "Barca" wraca na właściwy tor. Jednak kolejny błąd w obronie wykorzystał Ibai Gomez na co miejscowi już nie zdołali odpowiedzieć i sensacyjnie trzy punkty trafiły na konto beniaminka.

Trzecią porażkę zanotowała Valencia CF, która tym razem uległa u siebie Betisowi Sewilla 2:3. Przemysław Tytoń przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowej Deportivo La Coruna. Jego drużyna przegrała przed własną publicznością z Athletic Bilnbao. Jedynego gola tuż przed przerwą zdobył Raul Garcia.