I liga: Sandecja i Górnik wygrywają zaległe mecze

Dodany 14-09-2016, 21:05, do: I liga,

W środę rozegrane dwa zaległe mecze 7. kolejki I ligi. W obydwu przypadkach lepsi byli gospodarze. Sandecja Nowy Sącz pokonała Olimpię Grudziądz 3:1, a Górnik Zabrze wygrał z MKS-em Kluczbork 4:2.

Sandecja pierwszego gola zdobyła w 38. minucie kiedy to Bartłomiej Kasprzak dobił obroniony chwilę wcześniej przez bramkarza gości strzał Wojciecha Trochima. Zaraz po przerwie miejscowi podwyższyli prowadzenie po celnym trafieniu z rzutu karnego Macieja Małkowskiego. W 58. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Matic Zitko i goście musieli grać w dziesiątkę. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 3:0. Po kontrze piłkę w sieci umieścił Bartłomiej Dudzic. Przyjezdnych stać było na zdobycie gola honorowego. W 80. minucie Marcin Kaczmarek z rzutu wolnego zaskakującym strzałem pokonał Łukasza Radlińskiego.

Zabrzanie wygrali swój trzeci mecz w sezonie, a drugi z rzędu. Podopieczni Marcina Brosza objęli prowadzenie już w 10. minucie kiedy to Igor Angulo strzałem głową umieścił futbolówkę w sieci. Tuż przed przerwą na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Bartosz Kopacz. Po zmianie stron nieoczekiwanie piłkarze MKS-u zdołali szybko doprowadzić do remisu. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Łukasz Ganowicz, a moment później Rafał Niziołek. Górnik ponownie prowadził w 56. minucie kiedy to Dawid Plizga wykorzystał rzut karny. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Szymon Skrzypczak, który po wejściu w szesnastkę pewnym uderzeniem pokonał Oskara Pogorzelca.

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 3:1 (1:0)
1:0 - Bartłomiej Kasprzak (38.)
2:0 - Maciej Małkowski (48. karny)
3:0 - Bartłomiej Dudzic (68.)
3:1 - Marcin Kaczmarek (80.)

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 4:2 (2:0)
1:0 - Igor Angulo (10.)
2:0 - Bartosz Kopacz (44.)