Premier League: Hit w Londynie dla Liverpoolu. Porażka Manchesteru United

Dodany 18-09-2016, 18:53, do: Liga angielska,

W 5. kolejce Premier League najciekawsze spotkanie zostało rozegrane już w piątek. Chelsea na swoim boisku przegrała z Liverpoolem 1:2. Litości dla AFC Bournemouth nie miał Manchester City. Wysoko wygrał również Arsenal FC. W niedzielę niespodziewanej porażki doznał Manchester United.

Podopieczni Jurgena Kloppa już do przerwy prowadzili w Londynie 2:0 po bramkach Dejana Lovrena i Jordana Hendersona. Gospodarze w 61. minucie za sprawą trafienia Diego Costy zdobyli gola kontaktowego, lecz nie dali rady odwrócić losów tego pojedynku. W sobotę po cztery gole zdobyły ekipy Arsenalu, Manchesteru City i West Bromwich. Podopieczni Arsene Wengera wygrali na wyjeździe z Hull City. Dwie bramki w tym meczu zdobył Alexis Sanchez. Po jednej dołożyli Theo Walcott i Granit Xhaka. Gospodarze zdołali zdobyć honorowego gola z rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykonał Robert Snodgrass. Artur Boruc i jego koledzy z drużyny byli bezradni w starciu z liderem. Polskiego bramkarza jeszcze przed przerwą pokonali Kevin de Bruyne i Kelechi Iheanacho. Zaraz po zmianie stron trafił Raheem Sterling, a wynik spotkania w 66. minucie ustalił Ilkay Gundogan. Wiceliderem pozostał Everton, który pewnie pokonał Middlesbrough 3:1. Nie wiedzie się za to West Ham United. "Młoty" przegrały kolejny mecz tym razem z West Bromwich.

W meczu otwierającym niedzielne mecze Watford nieoczekiwanie okazało się lepsze od Manchesteru United. Miejscowi prowadzili do przerwy po bramce Etienne Capoue w 34. minucie gry. "Czerwone Diabły" w 62. minucie doprowadziły do remisu, a gola zdobył Marcus Rashford. Końcówka należała jednak do piłkarzy Watford. Najpierw do siatki trafił Juan Zuniga, a w ostatnich sekundach rzut karny wykorzystał Troy Deeney. Atut własnego boiska wykorzystały również pozostałe ekipy. Crystal Palace wysoko ograło Stoke City, a Southampton i Tottenham wygrały skromnie po 1:0.