Serie A: Zwycięstwa drużyn z Mediolanu. Fiorentina lepsza od Romy

Dodany 19-09-2016, 10:42, do: Liga włoska,

Czwarta seria gier w Serie A przyniosła nam zmianę lidera. Juventus FC po porażce z Interem Mediolan oddał prowadzenie SSC Napoli, które do zwycięstwa nad Bologną poprowadził Arkadiusz Milik. Na zakończenie kolejki AS Roma przegrała na wyjeździe z Fiorentiną.

W piątek trzy punkty na swoje konto dopisał sobie AC Milan. Zespół z Mediolanu skromnie pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył w 85. minucie Carlos Bacca. W ekipie gospodarzy kolejny dobry mecz zanotował Karol Linetty. W sobotę odbyły się dwa spotkania w których górą byli gospodarze. S.S. Lazio pokonało 3:0 Pescarę Calcio, a SSC Napoli wygrało 3:1 z Bologną. W tym drugim pojedynku duży wkład w osiągnięciu sukcesu miał Arkadiusz Milik. Polak co prawda rozpoczął mecz na ławce rezerwowej i na placu gry pojawił się dopiero w 61. minucie, lecz udało mu się zdobyć dwie bramki i tym samym zapewnić swojej drużynie komplet punktów. Już siedem minut po wejściu na plac gry wyprowadził Napoli na prowadzenie wykorzystując dogranie Marka Hamsika i lobując wychodzącego z bramki Angelo da Costę. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie kiedy to strzałem zza pola karnego zaskoczył bramkarza Bologny.

W niedzielę rozegrano pozostałe spotkania tej serii gier. Najciekawiej zapowiadały się spotkania w Mediolanie i Florencji. Inter choć przegrywał z Juventusem to zdołał odwrócić losy meczu i nieoczekiwanie zgarnąć komplet punktów. Goście na prowadzenie wyszli w 66. minucie kiedy to Stephen Lichtsteiner wykorzystał centrę Alexa Sandro i z bliska wpakował piłkę do siatki. Gospodarze wyrównali już dwie minuty później. Po centrze z rzutu rożnego Gianluigiego Buffona strzałem głowa pokonał Mauro Icardi. Decydujące trafienie miało miejsce w 78. minucie kiedy to w zamieszaniu Ivan Perisić strzałem głową umieścił piłkę w sieci. W ostatnim meczu kolejki Fiorentina pokonała AS Romę, w której bramki strzegł Wojciech Szczęsny. Polak dobrze bronił aż w końcu skapitulował w 82. minucie kiedy to Milan Badelj precyzyjnym strzałem z dystansu umieścił futbolówkę tuż przy lewym słupku. Nasz reprezentant spóźnił się z interwencją o ułamek sekundy.