Puchar Polski: GKS Jastrzębie i Wigry Suwałki w ćwierćfinale

Dodany 20-09-2016, 21:26, do: Puchar Polski,

We wtorek poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów Pucharu Polski sezonu 2016/17. Niespodziewanie zostały nimi ekipy GKS-u Jastrzębie i Wigier Suwałki. Trzecioligowiec pokonał po rzutach karnych Górnika Łęczna. Natomiast zespół z Podlasia wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

GKS Jastrzębie niespodziewanie pokonał drużynę z Lotto Ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie w 63. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka została wrzucona w pole karne gdzie w zamieszaniu głową do siatki wpakował ją Kamil Szymura. Wyrównanie mogło paść już w 69. minucie lecz futbolówka po strzale Grzegorza Piesio trafiła w słupek. W 81. minucie sytuacja gości pogorszyła się jeszcze bardziej gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Aleksander Komor. Gdy wydawało się, że miejscowi wygrają to starcie 1:0 Oskar Mazurkiewicz zdaniem sędziego faulował Dariusza Jareckiego w polu karnym i moment później goście zdołali wyrównać po rzucie karnym wykonanym przez Radosława Pruchnika. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Górnik Łęczna od 105. minuty musiał grać w dziewiątkę po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Przemysław Pitry. Rzuty karne zakończyły się wygarną miejscowych 7:6. W decydującej serii Jarecki trafił w słupek i Dominik Kulawiak trafiając zapewnił swojej drużynie dalszy udział w rozgrywkach.

W Zabrzu miejscowy Górnik przegrał z Wigrami Suwałki 0:2. Goście objęli prowadzenie w 24. minucie. Uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Wrońskiego zdołał obronić Grzegorz Kasprzik, lecz przy dobitce Kamila Zapolnika nie miał już żadnych szans. Wigry dobiły rywala w końcówce. Kamil Adamek wykorzystał nieporozumienie Bartosza Kopacza z bramkarzem i wpakował piłkę do pustej bramki. Obydwaj triumfatorzy dzisiejszych pojedynków zmierzą się ze sobą w 1/4 finału. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się 26 października i 30 listopada.

GKS Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1 (0:0, 1:1) karne: 7:6
1:0 - Kamil Szymura (62.)
1:1 - Radosław Pruchnik (90+3. karny)

Rzuty karne: 0:1 - Dźwigała, 1:1 - Jadach, 1:2 - Pruchnik, 2:2 - Pacholski, 2:2 - Piesio (obroniony), 2:2 - Szymura (obroniony), 2:3 - Danielewicz, 3:3 - Tront, 3:4 - Śpiączka, 4:4 - Ali, 4:5 - Sasin, 5:5 - Mazurkiewicz, 5:6 - Grzelczak, 6:6 - Szczepan, 6:6 - Jarecki (słupek), 7:6 - Kulawiak.

Górnik Zabrze - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
0:1 - Kamil Zapolnik (24.)
0:2 - Kamil Adamek (89.)