LaLiga: Remisy Realu i Barcelony. Sevilla FC lepsza w derbach

Dodany 23-09-2016, 08:42, do: Liga hiszpańska,

Piąta kolejka LaLiga przyniosła nam pierwszą stratę punktów przez prowadzący Real Madryt, który tym razem zremisował z Villarreal. Również podziałem punktów zakończyło się starcie FC Barcelony z Atletico Madryt. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Valencia CF.

We wtorek po trzy punkty sięgnęły CF Malaga i Sevilla FC. Ci drudzy w derbach Sewilli pokonali Betis 1:0.Gola na wagę zwycięstwa zdobył Gabriel Mercado. W środowych meczach Real Madryt nie prezentując dobrej gry zremisował 1:1 z Villarreal. Tym samym podopieczni "Królewscy" zatrzymali serię zwycięstw ligowych z rzędu na 16 tym samym wyrównując wyczyn FC Barcelony. Goście prowadzili w tym meczu zdobywając gola z rzutu karnego tuż przed przerwą. Pewnym egzekutorem okazał się Bruno. Zaraz po przerwie do  wyrównania doprowadził Sergio Ramos. Również wynikiem 1:1 zakończył się hit tej serii gier, w którym FC Barcelona podejmowała Atletico Madryt. Miejscowi objęli prowadzenie w 41. minucie kiedy to do siatki trafił Ivan Rakitić. Po przerwie najpierw w 59. minucie Lionel Messi musiał z powodu kontuzji zejść z boiska, a dwie minuty później Angel Correa wykorzystał błąd Javiera Mascherano i precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Marc-Andre ter Stegena. Czwartek przyniósł nam pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Valencii, która pokonała u siebie Deportivo Alaves. Do 88. minuty utrzymywał się w tym meczu remis 1:1. Wówczas to Daniel Parejo wykorzystał rzut karny i zapewnił gospodarzom trzy punkty.