Serie A: Lider ponownie w Turynie. Kolejne zwycięstwa Milanu i Interu

Dodany 22-09-2016, 09:15, do: Liga włoska,

Po 5. kolejce Serie A na prowadzenie w tabeli powrócił Juventus FC, który pewnie pokonał Cagliari Calcio. Poprzedni lider SSC Napoli zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Genoa CFC. W jednym z najciekawszych meczów AC Milan pokonał u siebie S.S. Lazio.

W jedynym wtorkowym pojedynku AC Milan wygrał z Lazio 2:0. Gospodarze pierwszego gola zdobyli w 37. minucie, a jego autorem okazał się Carlos Bacca. Wynik spotkania w 74. minucie z rzutu karnego ustalił M'Baye Niang. Dzięki wygranej zespół z Mediolanu awansował na 6. pozycję w tabeli i do lidera traci tylko trzy punkty.

W środę odbyły się pozostałe pojedynki tej serii gier. AS Roma pewnie pokonała Crotone FC. Dwie bramki dla Rzymian zdobył Edin Dżeko. Po jednej na swoje konto dopisali Stephan El Shaarawy i Mohamed Salah. Dobrze w bramce spisał się Wojciech Szczęsny, który w 60. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Raffaele Palladino. Kolejne, już trzecie zwycięstw z rzędu zanotował Inter Mediolan. Tym razem podopieczni Francka de Boera po dwóch golach Mauro Icardiego pokonali na wyjeździe Empoli FC. Arkadiusz Milik tym razem nie wpisał się na listę strzelców, a jego Napoli tylko zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Genoa CFC. Polski snajper grał do 82. minuty kiedy to zastąpił go Manolo Gabbiadini. Dziesięć minut wcześniej na boisku pojawił się również Piotr Zieliński. Bez bramek zakończyło się również spotkanie Pescary z Torino.

Juventus FC bez trudu poradził sobie z Cagliari Calcio. Gospodarze już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Do siatki rywali trafili Daniele Rugani, Gonzalo Higuain oraz Dani Alves. Wynik spotkania pod koniec meczu trafieniem do własnej siatki ustalił Luca Ceppitelli. Punkty z Udinese na wyjeździe straciła Fiorentina remisując 2:2. Poza tym po trzy punkty sięgnęły: Bologna, Palermo oraz Chievo.