I Liga: Remis w Sosnowcu, wysokie wygrane Miedzi i Chrobrego

Dodany 08-10-2016, 22:22, do: I liga,

W sześciu meczach 12. kolejki padło osiemnaście bramek. W najciekawszym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec po niesamowitej pierwszej połowie zremisowało u siebie z Drutex-Bytowią 3:3 (3:2).

W 26.minucie po bramkach Mateusza KlichowiczaKrzysztofa Bąka goście prowadzili już 0:2. Sosnowiczanie nie załamali się jednak i po długich atakach zdołali zmniejszyć straty. Następnie doprowadzili do wyrównania, aby w ostatniej minucie pierwszej połowy wyjść na prowadzenie po golu samobójczym. W drugiej połowie lepiej zaprezentowali się goście, którzy zdołali doprowadzić do remisu po bramce Alena Ploja w 77. minucie. W Bielsku-Białej nie udało się oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego. Po golu Kamil Radulja w końcówce spotkania i meczu życia bramkarza gości - Marka Kozioła Podbeskidzie przegrało z Stalą Mielec 0:1. Po kolejnym złym wyniku posada trenera Dariusza Dźwigały wydaje się być zagrożona. Chrobry oddalił na jakiś czas widmo znalezienia się w strefie spadkowej, pokonując gładko u siebie ostatni w tabeli MKS Kluczbork 3:0. Jeszcze wyżej w Puławach wygrała Miedź Legnica. Już do przerwy podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza prowadzili czterema bramkami. W drugiej połowie goście kontrolowali mecz, który ostatecznie zakończył się wynikiem 1:5. Hat-trickiem w tym pojedynku popisał się fiński zawodnik legniczan - Petteri Forsell. Chojniczanka Chojnice mimo przewagi w spotkaniu z Górnikiem Zabrze zdołała tylko zremisować 1:1. Remis padł również w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil grał z Sandecją Nowy Sącz.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Chrobry Głogów – MKS Kluczbork 3:0 (2:0)
1:0 - Łukasz Szczepaniak (19.)
2:0 - Bartosz Machaj (34.)
3:0 - Paweł Wojciechowski (67.)

Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
0:1 - Erik Grendel (23.)
1:1 - Irakli Meschia (75.)

Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia Bytów 3:3 (3:2)