Premier League: Arsenal dogonił Manchester City, Łatwa wygrana Chelsea

Dodany 18-10-2016, 09:57, do: Liga angielska,

W 8. kolejce Premier League punkty stracił prowadzący w tabeli Manchester City, który tym razem zremisował z Evertonem. Arsenal FC dzięki wygranej nad Swansea ma już tyle samo punktów co podopieczni Pepa Guardioli. Punkty stracił również Tottenham, a Chelsea bez większych problemów pokonała wysoko mistrza Anglii.

W pierwszym meczu tej kolejki doszło do starcia Chelsea FC z Leicester City. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. Do siatki trafili Diego Costa i Eden Hazard. Wynik spotkania na 3:0 w drugiej połowie ustalił Victor Moses. Ekipa Artura Boruca rozbiła u siebie Hull City. AFC Bournemouth wpakowało rywalom sześć goli tracąc przy tym jedną. Dużo bardziej zacięty pojedynek stoczył Arsenal ze Swansea. Łukasz Fabiański puścił trzy gole, w tym dwukrotnie po strzałach Theo Walcotta. Jego koledzy odpowiedzieli dwoma trafieniami i choć w końcówce grali w przewadze jednego zawodnika to nie potrafili wyrównać stanu meczu.

Manchester City po sześciu zwycięskich meczach drugi raz z rzędu stracił punkty. Tym razem w starcu z Evertonem zremisował 1:1.Tuż przed przerwą gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Kevina De Bruyne obronił Maarten Stekelenburg. W 64. minucie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Romelu Lukaku. W 70. minucie Manchester ponownie miał rzut karny i tym razem bramkarz Evertonu nie dał się pokonać po strzale Sergio Aguero. Dwie minuty później był już jednak remis po golu Durana Nolito. Również remisem 1:1 zakończył się pojedynek West Bromwich Albion z Tottenhamem Hotspur. Gole padały w końcówce tego spotkania. Najpierw do siatki trafił Nacer Chadli, a punkt przyjezdnym zapewnił Dele Alli.