Liga Mistrzów: Porażka Legii na Santiago Bernabeu

Dodany 18-10-2016, 21:30, do: Liga Mistrzów, Ekstraklasa,

Legia Warszawa przegrała na Santiago Bernabeu w Madrycie z Realem 1:5 (1:3) w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna z Łazienkowskiej wciąż pozostaje bez punktów w grupie F.

Podopieczni Jacka Magiery pojechali do Hiszpanii po ligowej porażce z Pogonią Szczecin (2:3). Wszyscy zastanawiali się jak wysoko obrońcy tytułu ograją mistrza Polski. Tym bardziej, że w składzie warszawian znów nie mógł zagrać Michał Pazdan. Legioniści nie przynieśli wstydu na Santiago Bernabeu. Co prawda zwycięstwo Realu ani nie przez chwilę nie było zagrożone, ale momentami Legia starała się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem.

Jako pierwsi strzelanie mogli zacząć mistrzowie Polski. Jednak uderzenie Vadisa Odjidji-Ofoe trafiło w słupek. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Najpierw płaskim strzałem gola zdobył Gareth Bale, a po chwili Marcelo huknął zza pola karnego, piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od Tomasza Jodłowca. W 22. minucie indywidualną akcję Miroslava Radovicia faulem powstrzymał Danilo. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Marco Asensio.

Po zmianie stron trener Zinedine Zidane dał szansę rezerwowym. Swoje okazje wykorzystali Lucas Vázquez oraz Álvaro Morata. W drugiej połowie widać było, że legionistą brakuje już sił na bieganie za piłkarzami Realu. Z tego powodu więcej pracy miał Arkadiusz Malarz. Bramkarz Legii może się pochwalić, że nie dał się pokonać Cristiano Ronaldo czy Karimowi Benzemie.

Obie drużyny spotkają się ponownie za dwa tygodnie w Warszawie.

Real Madryt - Legia Warszawa 5:1 (3:1)
1:0 - Gareth Bale (16.)
2:0 - Tomasz Jodłowiec (19. samobójcza)
2:1 - Miroslav Radović (22. karny)
3:1 - Marco Asensio (37.)
4:1 - Lucas Vázquez (68.)
5:1 - Álvaro Morata (84.)

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo, Pepe, Raphaël Varane, Marcelo - James Rodríguez (63. Lucas Vázquez), Toni Kroos, Marco Asensio (79. Mateo Kovačić) - Gareth Bale (64. Álvaro Morata), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hloušek - Guilherme (74. Waleri Kazaiszwili), Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin (81. Michał Kopczyński), Vadis Odjidja-Ofoe, Michał Kucharczyk - Miroslav Radović (74. Nemanja Nikolić).

Żółte kartki: Cristiano Ronaldo - Thibault Moulin, Miroslav Radović.