PLA: Liverpool wygrał z Tottenhamem, dwa gole Sturridge'a

Dodany 25-10-2016, 22:24, do: Liga angielska,

W najciekawszym wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Puchar Ligi Angielskiej Liverpool F.C pokonał na Anfield Tottenham Hotspur 2:1 (1:0). Dla podopiecznych Jurgena Kloppa był to dziesiąty mecz bez porażki z rzędu.

Obaj trenerzy nie wystawili w tym spotkaniu swoich najsilniejszych składów. Gospodarze już na początku pojedynku objęli prowadzenie po golu Daniela Sturridge'a W kolejnych minutach napastnik reprezentacji Anglii dwukrotnie miał okazję powiększyć swój dorobek w tym meczu, lecz za każdym razem dobrymi interwencjami popisywał się Michel Vorm. Do końca pierwszej części gry ''The Reds" kontrolowali sytuację na boisku, ale nie potrafili oni podwyższyć prowadzenia. Swojej okazji nie wykorzystał m. in.Marko Grujić.
Po przerwie na murawie dalej przeważali piłkarze Liverpoolu. W 59. minucie potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Divock Origi, lecz ten strzał świetnie wybił na rzut rożny Vorm. Cztery minuty później po fantastycznej akcji gospodarzy swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Daniel Struridge. Kwadrans przed końcem spotkania arbiter główny tego meczu - Jonathan Moss podyktował kontrowersyjną ''jedenastkę'' dla ''Kogutów'' po starciu w polu karnym Lucasa LeivyVincentem Janssenem. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny, zdobywając kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Chwilę później w odpowiedzi, swojej szansy na hat-tricka w tym spotkaniu nie wykorzystał Struridge. ''Futbolówka'' po jego strzale i rykoszecie trafiła ostatecznie w poprzeczkę. Do końca spotkania piłkarze Tottenhamu próbowali doprowadzić do dogrywki, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił i to podopieczni Jurgena Kloppa cieszyli się z awansu do ćwierćfinału.

Liverpool F.C - Tottenham Hotspur 2:1 (1:0)
1:0 - Daniel Struridge (8.)
2:0 - Daniel Struridge (63.)
2:1 - Vincent Janssen (76. karny)

Liverpool F.C.: Simon Mignolet – Trent Alexander-Arnold (67.Nathaniel Clyne), Ragnar Klavan, Lucas Leiva, Alberto Moreno – Kewin Stewart, Owiemuno Ejaria, Georginio Wijnaldum, – Marko Grujić (88.Emre Can), Divock Origi (67.Danny Ings), Daniel Struridge

Tottenham Hotspur F.C.: Michel Vorm – Kieran Trippier, Cameron Carter-Vickers, Kevin Wimmer, Ben Davies – Eric Dier (66.Victor Wanyama), Harry Winks - Josh Onomah, Tom Carroll (61.Erik Lamela), Georges Nkoudou – Vincent Janssen

Żółte kartki: Alexander-Arnold, Grujic, Ings - Winks, Wimmer

Sędzia: Jonathan Moss