PLA: Derby Manchesteru tym razem dla United

Dodany 26-10-2016, 23:25, do: Liga angielska, Europa,

W derbach Manchesteru rozgrywanych w ramach 1/8 finału Puchar Ligi Angielskiej ''Czerwone Diabły'' pokonały City 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył w 54. minucie spotkania Juan Mata.

Ostatnio te ekipy zmierzyły się ze sobą we wrześniu. Wtedy w meczu Premier League na Old Trraford wygrali podopieczni Pepa Guardioli 2:1.Oba zespoły znajdowały się przed tym pojedynkiem w kryzysie. Zespół Jose Mourinho w ostatniej ligowej kolejce uległ Chelsea Londyn aż 0:4, a ''The Citizens" nie wygrali meczu od czterech spotkań. Pierwsza połowa bardzo rozczrowała, obie drużyny popełniały dużo prostych błędów i nie stworzyły praktycznie żadnej groźnej sytuacji pod bramką rywala.
Od początku drugiej części gry do ataku ruszyli gospodarze. Najpierw po akcji Zlatana Ibrahimovica przed świetną okazją na strzelenie gola stanął Paul Pogba. Strzał Francuza zdołał sparować na słupek Willy Caballero. Chwilę później piłkarze United wyszli na prowadzenie. Po kolejnej akcji Ibrahimovica, piłkę w siatce City po precyzyjnym strzale umieścił Juan Mata. Następnie Ibrahimović stanął przed okazją na podwyższenie wyniku po dograniu od Marcusa Rashforda. Jednak Szwed w decydującym momencie nie trafił w piłkę. W ostatnich minutach spotkania przewagę osiągneli goście, lecz nie potrafili oni doprowadzić do wyrównania i ostatecznie przegrali to spotkanie.

Manchester United - Manchester City 1:0 (0:0)
1:0 - Juan Mata (54.)

Manchester United: David De Gea – Daley Blind, Antonio Valencia, Marcos Rojo, Luke Shaw – Michael Carrick, Ander Herrera – Juan Mata (73.Morgan Schneiderlin), Paul Pogba, Marcus Rashford (81. Jesse Lingard)– Zlatan Ibrahimović

Manchester City: Willy Caballero – Pablo Maffeo, Nicolas Otamendi, Vincent Kompany (46.Aleksandar Kolarov), Gael Clichy – Garcia Serrano, Fernando, Nolito (71. Sergio Aguero) – Jesus Navas, Leroy Sane (63.Raheem Sterling), Kelechi Iheanacho