III liga: Ciężka przeprawa Widzewa

Dodany 31-10-2016, 23:07, do: III liga,

Piłkarze Widzewa Łódź odnieśli w końcu zwycięstwo. Pokonali oni na własnym obiekcie MKS Ełk 2:1 (1:0). Był to pierwszy od trzech meczów komplet punktów widzewiaków. Zarazem udany debiut w łódzkich barwach zaliczył Tomasz Muchiński, który zastąpił tymczasowo Marcin Płuskę.

Od początku mecz nie układał się po myśli Widzewa. Mieli trudności z konstruowaniem akcji i składnym wyjściem pod bramkę gości. Tylko dzięki niedokładności ełckich piłkarzy i niezłej postawie Chorosia widzewiacy nie stracili gola. Gospodarze atakowali sporadycznie. Najlepszą okazję miał w 36 min. Okachi, ale nie wykorzystał dobrego podania Gromka. Jednak w 44 min. uśmiechnęło się do łodzian szczęście. Budka został sfaulowany w polu karnym, a karnego na bramkę zamienił Michalski. Do przerwy było 1:0.

Po przerwie nie było ani u jednych ani u drugich zmiany stylu gry. Łodzianie próbowali atakować, ale bez powiększenia prowadzenia. Sytuacja zmieniła się w 62 min. Wtedy to ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Zieleniecki podwyższając prowadzenie. To jednak nie zniechęciło gości do walki o choćby remis. W 82 min. Gryko niepilnowany pokonał z bliska Chorosia. Do końca meczu gole już nie padły i Widzew wygrał 2:1.

Widzew Łódź - MKS Ełk 2:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Michalski (44. - karny)
2:0 - Sebastian Zieleniecki (62.)
2:1 - Łukasz Gryko (82.)

Widzew: Choroś – Bartos (73. Szewczyk), Jędrzejczyk, Zieleniecki, Gromek (84. Bargieł)– Okachi, Tlaga – Budka, Możdżonek , Michalski (89. Zawodziński) – Sabiłło (82. Strus)

MKS: Radzikowski – Gryko, Fantando, Sobolewski, Atanackovic – Malinowski, Hryszko – M. Świderski, Rosoliński (57. Berezovsky), D. Świderski – Tuttas

Żółte kartki: Gromek, Szewczyk (obaj Widzew) – D. Świderski, Rosoliński (obaj MKS)

Sędzia: Wojciech Hodowicz (Warszawa)