Liga Mistrzów: Sensacja w Warszawie. Legia remisuje z Realem

Dodany 02-11-2016, 22:39, do: Ekstraklasa, Liga Mistrzów,

Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Realem Madryt 3:3 (1:2) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół z Łazienkowskiej zdobył pierwszy punkt w tych elitarnych rozgrywkach.

Przed dwoma tygodniami "Królewscy" rozbili mistrzów Polski 5:1. Jednak w Madrycie legioniści pozostawili po sobie dobre wrażenie i na własnym stadionie mieli bardziej postawić się obrońcom tytułu. Niestety nie mogli im pomóc w tym kibice, bo mecz odbywał się bez udziału publiczności.

Jacek Magiera po raz pierwszy kiedy objął Legię miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Mimo to dość niespodziewanie od pierwszej minuty zagrał Michał Kopczyński kosztem Tomasza Jodłowca. Zinedine Zidane też zaskoczył i wyjściowym składzie znalazł miejsce dla czterech napastników.

Spotkanie dobrze się nie rozpoczęło, a Real już prowadził. Kapitalnym strzałem z dwudziestu metrów popisał się Gareth Bale. Goście grali swobodnie. Często wymieniali się pozycjami i popisywali się sztuczkami technicznymi. Legioniści długo nie potrafili przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Warszawianie grali bojaźliwie, za co zostali ukarani. Tym razem Bale asystował, a gola strzelił Karim Benzema. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla zespołu z Madrytu są tylko kwestią czasu, przebudzili się mistrzowie Polski. Sygnał do ataku dał Vadis Odjidja-Ofoe, który po indywidualnej akcji popisał się dokładnym strzałem zza pola karnego.

Druga połowa znów zaczęła się od ataków Realu. Szczególnie aktywny był Cristiano Ronaldo. Jednak Portugalczyka za każdym razem zatrzymywał Arkadiusz Malarz. Z biegiem czasu gospodarze grali co raz bardziej odważnie. W 58. minucie Miroslav Radović dał Legii remis. Bramka Serba podziała mobilizująco na resztę zespołu. Warszawianie poczuli szansę i zamierzali ją wykorzystać. Siedem minut przed końcem spotkania stało się coś co jeszcze godzinę wcześniej wydawało się nierealne. Thibault Moulin wykończył akcję całej drużyny, wyprowadzając mistrzów Polski na prowadzenie. Radość Legii nie trwała długo. Sześćdziesiąt sekund później Mateo Kovacić wyrównał. W doliczonym czasie gry Real mógł nawet wywalczyć komplet punktów, ale Lucas Vazquez trafił w poprzeczkę.

Legia Warszawa - Real Madryt 3:3 (1:2)
0:1 - Gareth Bale (1.)
0:2 - Karim Benzema (35.)
1:2 - Vadis Odjidja-Ofoe (40.)
2:2 - Miroslav Radović (58.)
3:2 - Thibault Moulin (83.)
3:3 - Mateo Kovačić (85.)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Guilherme, Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe (86. Tomasz Jodłowiec), Miroslav Radović (77. Aleksandar Prijović) - Nemanja Nikolić (69. Michał Kucharczyk).

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Raphaël Varane, Nacho Fernández, Fábio Coentrão (77. Marco Asensio) - Gareth Bale, Mateo Kovačić, Toni Kroos, Cristiano Ronaldo - Álvaro Morata (85. Mariano Díaz), Karim Benzema (65. Lucas Vázquez).