III liga: Mecz na szczycie dla Drwęcy

Dodany 07-11-2016, 21:44, do: III liga,

Piłkarze łódzkiego Widzewa ponieśli drugą porażkę w tym sezonie. Tym razem w meczu na szczycie III ligi przegrali z Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:2 (0:2). Łodzianie przegrali mimo, że prowadzili do przerwy. I w dość głupi sposób pozwolili odebrać sobie 3 punkty.

Pierwsze minuty meczu nie wskazywały na dobrą grę widzewiaków. Piłkarze Drwęcy starali się grać ostro i ładnie rozgrywać piłkę. Jednak nie przynosiło to rezultatu. Widzew natomiast dopiął swego w 18 min. Możdżonek świetnie obsłużył Michalskiego, a ten ładnym strzałem zdobył pierwszego gola. W 34 min. było już 2:0 dla gości. [b]Budka dośrodkował z rzutu rożnego, a ta niefortunnie wpadła do bramki. Po stracie gola gospodarze ruszyli do boju, ale mimo optycznej przewagi nie zmniejszyli prowadzenia Widzewa do przerwy.

Po zmianie stron łodzianie wyszli z szatni zupełnie odmienieni. Grali ospało, bez pomysłu i polotu. Wyglądało to tak, jakby Widzewa chciał zwyciężyć jak najtańszym nakładem sił i nie chciał się przemęczać. Doprowadziło to do zdobycia przez Drwęcę 3 goli. Najpierw w 59 min. Jędrzejczyk pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Następnie w w 76 min. Kostkowski doprowadził po błędzie Wlazłowskiego do remisu. A w 80 min. wynik ustalił na 3:2 Miller wykorzystując złe ustawienie widzewskiej obrony. Mimo przewagi gospodarzy rezultat nie uległ do końca meczu już zmianie.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Widzew Łódź 3:2 (0:2)
0:1 - Mateusz Michalski (18.)
0:2 - Adrian Budka (34.)
1:2 - Norbert Jędrzejczyk (59. - sam)
2:2 - Damian Kostkowski (76.)
3:2 - Michał Miller (82.)

Drwęca: Paprocki – Kowalczyk, Wojcinowicz, Kostkowski, Jajkowski (46.Jackiewicz) – Domżalski (67. Twardowski), Pietroń, Bartusiak (80. Kowalski), Szarpak – Koziara (69. Małachowski) – Miller

Widzew: Wlazłowski – Tlaga (75. Bartos), Jędrzejczyk, Zieleniecki, Gromek (64. Szewczyk) – Budka, Bargieł, Okachi, Michalski – Możdżonek (81. Wielgus) – Sabiłło (71. Mąka)

Żółte kartki: Kostkowski, Bartusiak, Szarpak (wszyscy Drwęca) – Jędrzejczyk, Bargieł, Budka (wszyscy Widzew)