III liga: przegrana Widzewa z Sokołem

Dodany 19-11-2016, 18:51, do: III liga,

Fatalnie zakończyli rundę jesienną piłkarze Widzewa. Tym razem przegrali oni z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:3 (0:1). Była to już 3. porażka łodzian na tym szczeblu rozgrywek, a druga kiedy ekipę łódzką prowadzi Tomasz Muchiński.

Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando ekipy gospodarzy. Atakowali oni często bramkę Wlazłowskiego, ale na przeszkodzie stawał brak szczęścia lub jak w sytuacji z 3 min. Przezaka poprzeczka. W 18 min. zaatakował Widzew i powinien on prowadzić. Mąka świetnie wyłożył piłkę Strusowi, ale ten z kilku metrów fatalnie przestrzelił. W 20 min. to się zemściło, bo Wrzesiński niekryty przez nikogo pokonał bramkarza Widzewa. Widzewiacy próbowali wyrównać, ale brakowało precyzji. Mógł zrehabilitować się Strus tuż przed przerwą, ale przestrzelił. Do przerwy było zatem 1:0.

Po przerwie łodzianie ponownie wyszli nieprzygotowani, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Sokoła. W 54 min. Wrzesiński wykorzystał fatalny błąd Wlazłowskiego i podwyższył wynik. Po chwili mógł wyrównać Widzew, ale Michalski z bliska nie trafił. Wykorzystał jednak swoją szansę w 68 min. zamykając dośrodkowanie z rzutu wolnego. Jednak kropkę nad "i" postawili aleksandrowianie. W 81 min. Przezak ustalił wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 3:1 (1:0)
1:0 - Michał Wrzesiński (20.)
2:0 - Michał Wrzesiński (54.)
2:1 - Mateusz Michalski (68.)
3:1 - Dawid Przezak (81.)

Sokół: Ostrowski – Pawlak (90. Golański), Stępień, Woźniczak, Zasada – Marciniak (82. Knera), Kobiera – Zwoliński, Chojecki (73. Osowski), Wrzesiński – Przezak (90. Bierżyński)

Widzew: Wlazłowski – Bartos (62. Kowalczyk), Jędrzejczyk, Zieleniecki, Gromek (46. Szewczyk) – Budka, Rodak, Bargieł (57. Sabiłło), Michalski – Mąka – Strus (46. Możdżonek)

Żółte kartki: Stępień, Zwoliński (obaj Sokół) – Mąka, Jędrzejczyk (obaj Widzew)