Lotto Ekstraklasa: Wygrane gości na otwarcie kolejki

Dodany 25-11-2016, 23:36, do: Ekstraklasa,

Na rozpoczęcie 17. kolejki Lotto Ekstraklasy zwycięstwa odniosły dwa zespoły, które swoje pojedynki rozgrywały na boiskach rywali.Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Cracovię 3:1, a Lech Poznań pewnie rozbił Zagłębie Lubin 3:0.

"Słonie" w Krakowie objęły prowadzenie już w 10. minucie kiedy to kapitalne podanie na wole pole otrzymał Patrik Misak, który następnie w sytuacji sam na sam pokona Grzegorza Sandomierskiego. Kwadrans później po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka została wrzucona w pole karne gdzie nabiegający Kornel Osyra wpakował ją do sieci. Po zmianie stron "Pasy" w 68. minucie zdobyły bramkę kontaktową. Obroniony przez Krzysztofa Pilarza strzał Sebastiana Stebleckiego dobił Mateusz Szczepaniak. Dwie minuty po tej sytuacji wynik spotkania ustalił Misak. Słowak skutecznym strzałem wykończył kontrę swojego zespołu.

W Lubinie pierwsza połowa zdecydowanie należała do Lecha Poznań. Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Konrad Forenc obronił strzał Darko Jevtica, lecz przy dobitce Paulusa Arajuuriego nie miał już żadnych szans. W 22. minucie "Kolejorz" prowadził już 2:0. Jevtić dośrodkował ostro piłkę w pole karne i nietknięta przez nikogo niespodziewanie zatrzepotała w sieci. Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Wrzutkę Jevtica na dalszy słupek na gola strzałem głową zamienił Dawid Kownacki. Gospodarze zagrali dużo lepiej po przerwie, lecz nie potrafili zdobyć choćby jednego gola. Najlepsza okazję zmarnował w 80. minucie Krzysztof Janus, który nie potrafił pokonać Matus Putnocky'go z rzutu karnego.

_________________________________________________________________________________

Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:2)
0:1 - Patrik Misak (10.)
0:2 - Kornel Osyra (25.)
1:2 - Mateusz Szczepaniak (68.)
1:3 - Patrik Misak (70.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Diego Ferraresso (46. Mateusz Szczepaniak), Florin Bejan, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Marcin Budziński, Tomasz Brzyski (46. Mateusz Cetnarski) - Krzysztof Piątek (65. Sebastian Steblecki).

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme - Patrik Misak (80. Wojciech Kędziora), Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Bartłomiej Babiarz, Roman Gergel (85. Jakub Wróbel) - Samuel Stefanik (67. David Guba).

Żółte kartki: Diego Ferraresso, Budziński - Putiwcew.