Lotto Ekstraklasa: Pokaz siły Legii

Dodany 27-11-2016, 20:52, do: Ekstraklasa,

Legia Warszawa nie zwalnia tempa. Mistrzowie Polski pokonali we Wrocławiu Śląsk Wrocław 4:0 (3:0) co było dla nich piątym ligowym zwycięstwem z rzędu.

Podopieczni Jacka Magiery nie dają się nudzić swoim kibicom podczas meczów. Wszystko zaczęło się od wygranej w samej końcówce z Lechem Poznań. Później były zwycięstwa z dużą liczbą goli z Koroną Kielce oraz Jagiellonią Białystok. W Lidze Mistrzów legioniści zremisowali z Realem Madryt, a ostatnio rozegrali szalony mecz z Borussią Dortmund.

Warszawianie postanowili się nie zatrzymywać i we Wrocławiu dali pokaz swojej siły. W siedem minut zdobyli trzy gole. Strzelanie rozpoczął Miroslav Radović. Wynik podwyższył Filipe Goncalves, który trafił do własnej bramki. Na 3:0 bramkę zdobył Aleksandar Prijović. Później legioniści spuścili nieco z tonu, ale nie oznaczało to koniec strzelania. Tuż przed przerwą podanie Vadisa Odjidja-Ofoe wykorzystał Prijović. W drugiej połowie w obu drużynach doszło do roszad co miało wpływ na grę. Goście już nie dążyli do kolejnych goli, a gospodarze nie byli wstanie strzelić choćby bramki honorowej. Co gorsza kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Augusto.

Legia wygrała piąty ligowy mecz z rzędy. Mimo to wciąż pozostaje na czwartym miejscu. Natomiast Śląsk w dwóch ostatnich spotkaniach stracił aż siedem goli nie strzelając żadnego.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4 (0:3)
0:1 - Miroslav Radović (1.)
0:2 - Filipe Gonçalves (5. samobójcza)
0:3 - Aleksandar Prijović (7.)
0:4 - Aleksandar Prijović (44.)

Śląsk Wrocław: Ľuboš Kamenár - Kamil Dankowski (81. Paweł Zieliński), Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto - Łukasz Madej (67. Peter Grajciar), Filipe Gonçalves, Adam Kokoszka, Sito Riera (46. Ryota Morioka), Alvarinho - Bence Mervó.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Guilherme (56. Łukasz Broź) - Michał Kucharczyk, Michał Kopczyński (58. Waleri Kazaiszwili), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović - Aleksandar Prijović (70. Nemanja Nikolić).

Żółte kartki: Augusto, Peter Grajciar - Guilherme, Miroslav Radović.

Czerwona kartka: Filipe Gonçalves (90. minuta, za brutalny faul).