II liga: Mgliste derby na koniec rundy

Dodany 29-11-2016, 01:57, do: II liga,

W ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek II ligi doszło do derbów Górnego Śląska. ROW Rybnik pokonał 2:1 Rozwój Katowice. Mecz zapadnie jednak w pamięci kibiców z innych powodów.

W pierwszej połowie rybniczanie szybko zdobyli dwa gole. Oba były autorstwa Dawida Bobra, wychowanka klubu, który wrócił do Rybnika po pobycie między innymi w Holandii. ROW nadal przeważał i zdobył trzeciego gola, znowu za sprawą Bobra. Sęk w tym, że rosły obrońca tym razem trafił... do własnej bramki.

Po zmianie stron... nic nie było widać. Niemal równo miesiąc wcześniej podczas meczu w Rybniku ze Stalą Stalowa Wola dwa razy zgasły światła. Tym razem jednak powód braku widoczności był inny. Na stadionie bowiem pojawiła się gęsta mgła, tudzież smog, z którego znany jest Rybnik. Kibice z trybun nie widzieli nic, ale piłkarze stwierdzili że dograją mecz do końca, mimo że do górnych piłek skakali chyba na oślep. Podobno w 60. minucie Mariusz Muszalik, kreator gry gospodarzy wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę i podobno w drugiej części meczu nie padła żadna bramka. W efekcie zimę w lepszych nastrojach spędzą rybniczanie, choć tak de facto powinni być one minorowe w obu ekipach, które co najmniej do marca będą w strefie spadkowej.

Fotorelacja z meczu ROW Rybnik - Rozwój Katowice dostępna jest TUTAJ.

źródło: inf.własna

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1