Lotto Ekstraklasa: Śląsk zremisował z Pogonią

Dodany 03-12-2016, 20:51, do: Ekstraklasa,

W drugim sobotnim meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1). Gospodarze mogli wygrać ten mecz, ale zmarnowali rzut karny.

"Portowcy" mogli prowadzić już w 4. minucie. Po szybkiej kontrze Adam Gyurcso oddał strzał, który z trudem wybronił Lubos Kamenar, a dobitka Rafała Murawskiego okazała się minimalnie niecelna. Dziesięć minut później gospodarze wykorzystali rzut rożny i objęli prowadzenie. Dośrodkowanie na bliższy słupek wykorzystał Piotr Celeban, który strzałem piętą zaskoczył w bramce Jakuba Słowika. W 37. minucie bramkarz przyjezdnych świetną paradą obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Bilińskiego. Pięć minut później po drugiej stronie boiska z jedenastu metrów nie pomylił się Adam Frączczak. Piłka uderzona pod poprzeczkę była nie do obrony. Tuż przed przerwą Celeban ponownie umieścił futbolówkę w sieci, ale tym razem był na pozycji spalonej.

Zaraz po zmianie stron Łukasz Zwoliński huknął z dystansu i piłka trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi Biliński w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Słowika. W 61. minucie ładna centra Cornela Rapy z prawej flanki dotarła na dalszy słupek do Gyurcso, którego strzał ofiarnie zatrzymał Kamenar. W końcówce niewiele się działo. Obydwa zespoły głównie walczyły w środkowej strefie boiska. Warto odnotować strzał Frączczaka, który minimalnie minął celu. W doliczonym czasie gry strzelał jeszcze Ryota Morioka, ale został zablokowany.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
1:0 - Piotr Celeban (14.)
1:1 - Adam Frączczak (42. karny)

Śląsk Wrocław: Lubos Kamenar - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto (60. Paweł Zieliński) - Mario Engels (71. Sito Riera), Ostoja Stjepanović, Adam Kokoszka, Ryota Morioka, Alvarinho - Kamil Biliński (80. Peter Grajciar).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Ricardo Nunes - Takafumi Akahoshi (46. Łukasz Zwoliński), Kamil Drygas, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Ádám Gyurcsó (90. Hubert Matynia) - Adam Frączczak.

Żółte kartki: Alvarinho, Celeban - Drygas.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).