Lotto Ekstraklasa: Cracovia ponownie bez wygranej

Dodany 04-12-2016, 17:39, do: Ekstraklasa,

Podopieczni Jacka Zielińskiego szósty mecz z rzędu nie potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść. W spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia choć miała wyraźną przewagę zaledwie zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1 (0:0).

Gospodarze od początku ruszyli ofensywnie do przodu i już w 3. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Najpierw strzał Jakuba Wójcickiego zdołał obronić Wojciech Małecki, a następnie dobitkę Erika Jendriska zablokował obrońca Górnika. Łęcznianie atakowali sporadycznie, a ich akcje kończyły się z dala od bramki miejscowych. W 14. minucie co prawda Grzegorz Bonin umieścił futbolówkę w sieci, ale zrobił to z pozycji spalonej. Cztery minuty później celnym strzałem odpowiedział Mateusz Szczepaniak, ale jego próba okazała się za słaba. W 23. minucie kolejną okazję w tym meczu miał Wójcicki. Po solowym rajdzie zamiast podawać do lepiej ustawionego Jendriska oddał anemiczny strzał, który nie mógł zagrozić bramce Górnika. Krakowianie często strzelali w stronę bramki Małeckiego, lecz większość tych prób była daleka od ideału. Tuż przed przerwą swoje okazje zmarnowali Hubert Adamczyk i Mateusz Cetnarski. Goście odpowiedzieli swoim pierwszym celnym strzałem w tym meczu. Uderzenie Piotra Grzelczka pewnie obronił Grzegorz Sandomierski.

Gra niewiele się zmieniła po przerwie. Nadal przewagę miała Cracovia, lecz niewiele z niej wynikało. W końcu w 65. minucie na placu gry pojawił się Krzysztof Piątek i dosłownie kilkanaście sekund później dał prowadzenie swojej drużynie. Po dosyć chaotycznej akcji otrzymał piłkę w pole karne i choć nie uderzył zbyt dobrze to po rękach Małeckiego futbolówka wpadła do sieci. Dwie minuty później groźny strzał zza pola karnego oddał Sebastian Steblecki i golkiper Górnika ładną paradą uchronił swoich kolegów przed stratą drugiego gola. W 72. minucie goście niespodziewanie doprowadzili do remisu. Piłkę dogrywaną do Przemysława Pitrego nieudolnie przeciął Miroslav Covilo co skończyło się samobójczym trafieniem. "Pasy" zaciekle starały się zdobyć gola na wagę wygranej, ale piłkarzom brakowało skuteczności. Wyborne okazje mieli Wójcicki, Steblecki oraz w już w ostatnich sekundach Szczepaniak, lecz wszyscy posłali piłkę obok bramki.

Cracovia - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 - Krzysztof Piątek (66.)
1:1 - Miroslav Covilo (72. samobój)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (82. Tomasz Brzyski) - Miroslav Covilo - Erik Jendrisek (65. Krzysztof Piątek), Mateusz Cetnarski, Hubert Adamczyk (61. Sebastian Steblecki), Jakub Wójcicki - Mateusz Szczepaniak.

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Paweł Sasin, Aleksander Komor, Maciej Szmatiuk, Leandro - Grzegorz Bonin, Łukasz Tymiński, Szymon Drewniak, Piotr Grzelczak (65. Grzegorz Piesio) - Przemysław Pitry (79. Nika Dzalamidze), Vojo Ubiparip (62. Bartosz Śpiączka).

Żółte kartki: Deleu, Covilo - Szmatiuk.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).