Lotto Ekstraklasa: Arka Gdynia przerwała serię ośmiu meczów bez zwycięstwa

Dodany 05-12-2016, 20:59, do: Ekstraklasa,

W meczu kończącym 18.kolejkę LOTTO Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał z Arką Gdynia 1:2 (0:2). Gdynianie czekali na wygraną w lidze od 19 września.

Gospodarze nie mogli skorzystać w tym spotkaniu z chorego Łukasza Hanzela i kontuzjowanego Michała Koja. W drużynie beniaminka brakowało jedynie zdyskwalifikowanego na cztery mecze za brutalny faul na Patryku Frycu w pojedynku przeciwko Termalice Miroslava Bożoka. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla przyjezdnych którzy od trzeciej minuty prowadzili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Hofbauera, bramkę zdobył Michał Marcjanik. Po dwudziestu minutach Żółto-Niebiescy prowadzili już 2:0. Po faulu w polu karnym Jakuba Araka na Marcusie da Silva sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował ''jedenastkę", którą pewnie zamienił na gola sam poszkodowany. Była to.13 bramka zdobyta przez Arkę po stałym fragmencie z dwudziestu zdobytych w tym sezonie. Chorzowianie w pierwszych 45 minutach oddali tylko jeden strzał.
Jednak na początku drugiej części gry ''Niebiescy'' złapali kontakt. Piłkę po wrzutce z rzutu wolnego Patryka Lipskiego nie zdołał przeciąć żaden piłkarz co zaskoczyło Pavelsa Steinborsa, który nie zdążył uratować Arki przed stratą gola. Była to pierwsza bramka tego piłkarza od piętnastu spotkań. Do końca tego pojedynku gospodarze próbowali doprowadzić do remisu. W 79. minucie po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego, świetnym strzałem z woleja popisał się Piotr Ćwielong. Jednak futbolówka po uderzeniu popularnego ''Pepe'' minimalnie minęła lewy słupek bramki Steinborsa. Wynik nie uległ już zmianie. Dla chorzowian była to szósta porażka z ostatnich siedmiu meczów rozegranych u siebie. Po tej wygranej Arkowcy awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy, Ruch Chorzów jest piętnasty. W następnej kolejce piłkarze Ruchu jadą na mecz do Płocka, a Arka podejmie u siebie na stadionie lidera z Białegostoku.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 (0:2)
0:1 - Michał Marcjanik (3.)
0:2 - Marcus da Silva (20.karny)
1:2 - Patryk Lipski (49.)

Ruch Chorzów: Libor Hrdlička – Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Kowalczyk, Adam Pazio – Łukasz Surma (77. Eduards Višņakovs), Maciej Urbańczyk – Miłosz Przybecki (46. Kamil Mazek), Patryk Lipski, Piotr Ćwielong – Jakub Arak (46. Jarosław Niezgoda)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Mchał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak – Yannick Kakoko, Antoni Łukasiewicz – Marcus da Silva, Hofbauer (87. Mateusz Szwoch), Paweł Wojowski (80. Adrian Błąd) – Paweł Abbott (65. Dariusz Zjawiński)

Żółte kartki: Hofbauer, Sobieraj

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)