Lotto Ekstraklasa: Remis w Szczecinie i pewna wygrana Lechii

Dodany 09-12-2016, 23:48, do: Ekstraklasa,

W piątek zainaugurowano 19. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Na początek Pogoń Szczecin zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. W wieczornym hicie Lechia Gdańsk rozbiła Śląsk Wrocław 3:0 i została ponownie liderem tabeli.

Pierwsza połowa w Szczecinie nie dostarczyła wielu emocji. Najciekawszą akcję, która mogła zakończyć się bramką, stworzyli sobie gospodarze w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad bramką główkował Kamil Drygas. Na początku drugiej połowy Adam Buksa nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Jakuba Słowika. Co nie udało się tym razem napastnikowi Zagłębia wyszło w 62. minucie kiedy to wykorzystał błąd bramkarza "Portowców", który po centrze Krzysztofa Janusa wypuścił piłkę z rąk. Odpowiedź miejscowych była niema natychmiastowa. Cornel Rapa zagrał z prawej flanki piłkę w pole karne gdzie nadbiegający Adam Frączczak mocnym strzałem pokonał Martina Polacka. Moment później Słowik zrehabilitował się za swój błąd i obronił strzał Buksy. W 78. minucie kapitalnie z dystansu przymierzył Jarosław Jach i piłka po rykoszecie niemal przelobowała Słowika w bramce, ten jednak zdołał jedną ręką przenieść futbolówkę nad poprzeczkę. Szansę na zwycięskiego gola miał jeszcze Martin Nespor, ale fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Lechia. Pierwszy groźny strzał w tym meczu w 23. minucie oddał Ryota Marioka i Vanja Milinković-Savić na raty wyłapał futbolówkę. Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Grzegorza Wojtkowiaka całkowicie pozbawiony opieki Flavio Paixao strzałem głową z bliska wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą okazję na wyrównanie miał Morioka, lecz jego bombę zatrzymał bramkarz Lechii. Po zmianie stron ponownie w sytuacji strzeleckiej znalazł się Japończyk, ale tym razem fatalnie chybił. W odpowiedzi gdańszczanie podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Grzegorza Kuświka, który otrzymał dokładne podanie od Milosa Krasicia i ze spokojem pokonał Lubos Kamenar. Miejscowi dobili rywali trzecim golem w końcówce. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao. Tym razem wykorzystał centrę swojego brata Marco i strzałem z woleja bez trudu umieścił futbolówkę w sieci.

________________________________________________________________________________
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
0:1 - Adam Buksa (62.)
1:1 - Adam Frączczak (64.)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Takafumi Akahoshi (64. Hubert Matynia), Rafał Murawski (82. Dawid Kort), Mateusz Matras, Kamil Drygas, Adam Gyurcso (74. Łukasz Zwoliński) - Adam Frączczak.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Jakub Tosik - Krzysztof Janus, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło (76. Adrian Rakowski), Jan Vlasko (82. Arkadiusz Woźniak) - Adam Buksa (74. Martin Nespor).

Żółte kartki: Zwoliński - Janus, Kubicki, Todorovski.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)