Lotto Ekstraklasa: Efektowny mecz w Płocku

Dodany 10-12-2016, 20:02, do: Ekstraklasa,

W drugim sobotnim meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy kibice zgromadzeni na stadionie w Płocku zobaczyli aż siedem goli. Ostatecznie miejscowa Wisła pokonała Ruch Chorzów 4:3 (2:2). Trzy gole dla gospodarzy zanotował Piotr Wlazło.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł po błędzie obrońców. Rafał Grodzicki źle odegrał piłkę do Michała Helika. Tą przejął Piotr Wlazło i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Przyjezdni wyrównali w 24. minucie kiedy to piłkę zagrywaną do bramkarza przez Maksymiliana Rogalskiego przejął Jarosław Niezgoda i po minięciu Seweryna Kiełpina wpakował ją do pustej bramki. W 36. minucie Płocczanie ponownie prowadzili. Po szybkiej kontrze Giorgi Merebaszwili dośrodkował z prawej flanki w pole karne gdzie wbiegający Arkadiusz Reca strzałem głową pokonał Libora Hrdlickę. Tuż przed przerwą Ruch zdołał wyrównać. Niezgoda dograł w pole karne do Patryka Lipskiego, który mierzonym strzałem umieścił futbolówkę w sieci.

Po zmianie stron Lipski dał prowadzenie "Niebieskim". Po dalekim wyrzucie z autu zakotłowało się w szesnastce. Piłka trafiła pod nogi pomocnika Ruchu, który huknął nie do obrony.W 70. minucie nie popisał się Libor Hrdilcka. Golkiper Ruchu wychodząc z bramki zamiast złapać piłkę potrącił rywala i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Wlazło. W 74. niewiele zabrakło by Merebeszwili zdobył gola. Na przeszkodzie stanął jednak słupek. Cztery minuty później drogę do siatki znalazł Wlazło. Dobrze dysponowany pomocników "Nafciarzy" widząc wysuniętego bramkarza precyzyjnym lobem umieścił piłkę w bramce i zapewnił beniaminkowi komplet punktów.

Wisła Płock - Ruch Chorzów 4:3 (2:2)
1:0 - Piotr Wlazło (17.),
1:1 - Jarosław Niezgoda (24.)
2:1 - Arkadiusz Reca (36.),
2:2 - Patryk Lipski (45.)
2:3 - Patryk Lipski (48.)
3:3 - Piotr Wlazło (70.)
4:3 - Piotr Wlazło (78.)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak - Giorgi Merebaszwili, Maksymilian Rogalski (59. Siergiej Kriwiec), Dominik Furman (77. Piotr Mroziński), Piotr Wlazło, Arkadiusz Reca - Jose Kante (87. Damian Byrtek).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Marcin Kowalczyk - Kamil Mazek (87. Miłosz Przybecki), Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk (81. Jakub Arak), Patryk Lipski, Piotr Ćwielong (68. Łukasz Moneta) - Jarosław Niezgoda.

Żółte kartki: Furman, Rogalski, Wlazło, Mroziński.