Lotto Ekstraklasa: Wygrane gospodarzy na rozpoczęcie kolejki

Dodany 16-12-2016, 22:39, do: Ekstraklasa,

W piątek zainaugurowano ostatnią w tym roku kolejkę Lotto Ekstraklasy. Na początek 20. serii gier Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Pogoń Szczecin 2:0 (1:0), a Ruch Chorzów skromnie 1:0 (0:0) wygrał z Wisłą Kraków.

Termalica bardzo dobrze weszła w mecz z Pogonią zdobywając gola już w 3. minucie. Samuel Stefanik zagrał prostopadłą piłkę do wybiegającego zza obrońców Patrika Misaka, a ten wbiegając w szesnastkę oddał celny strzał na dalszy słupek. Cztery minuty później Słowak oddał niemal identyczny strzał, lecz tym razem nieznacznie się pomylił. W 17. minucie David Guba dostał piłkę w pole karne i po zwodzie znalazł się w znakomitej sytuacji i fatalnie przestrzelił. W doliczonym czasie Pogoń stworzyła sobie najlepszą okazję bramkową w pierwszej połowie, lecz Jarosław Fojut nie zdołał celnie przymierzyć. Od początku drugiej połowy przewagę mieli miejscowi i udokumentowali to drugim golem w 55. minucie. Po samotnym rajdzie Stefanik huknął sprzed pola karnego i pokonał Jakuba Słowika. W odpowiedzi strzelał Kamil Drygas i Dariusz Trela ładną interwencją uchronił swój zespół przed stratą gola. W 69. minucie swoją okazję miał Adam Frączczak, lecz posłał piłkę wysoko nad bramką. Jeszcze w końcówce wyśmienitą szansę na gola honorowego zmarnował Drygas, który dostał przypadkowo piłkę w pole karne i w sytuacji sam na sam posłał ją obok bramki.

W Chorzowie Ruch podejmował Wisłę Kraków. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Obydwa zespoły oddały po jednym celnym strzale. W 17. minucie Kamil Mazek mając przed sobą tylko bramkarza przegrał z nim pojedynek. Goście odpowiedzieli w 40. minucie kiedy to zbyt słaby strzał głową oddał Zdenek Ondrasek. Po przerwie do szturmu ruszyli podopieczni Waldemara Fornalika. Wisła broniła się rozpaczliwie i tylko dobre interwencje Załuski ratowały ją przed stratą gola. Golkiper "Białej Gwiazdy" ofiarnie bronił strzały Jarosława Niezgody, Piotra Ćwielonga i Mazka. Goście odpowiedzieli niezbyt udaną próbą Patryka Małeckiego. "Niebiescy" mieli przewagę i w końcu udało im się szczęśliwie zdobyć bramkę. Niezgoda huknął z woleja sprzed pola karnego i futbolówka odbijając się od ręki Richarda Guzmicsa kompletnie myląc golkipera Wisły wpadła do sieci. Krakowianie ambitnie walczyli do końca o gola wyrównującego, ale robili to niezbyt dokładnie i zasłużenie przegrali to spotkanie.