Lotto Ekstraklasa: Jacek Kiełb poprowadził Koronę do zwycięstwa

Dodany 17-12-2016, 17:35, do: Ekstraklasa,

Na rozpoczęcie sobotnich zmagań 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Lechię Gdańsk 2:0 (0:0). Bohaterem miejscowych został Jacek Kiełb, który po wejściu na boisko dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili goście. W 5. minucie do strzału z linii pola karnego doszedł Milen Gamakov i dobrze ustawiony Zbigniew Małkowski zdołał sparować piłkę przed siebie wprost pod nogi swojego kolegi z obrony. W 15. minucie Korona powinna objąć prowadzenie, lecz Vanja Marković w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Lechii. W 26. minucie Sebastian Mila uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i bramkarz kielczan nie dał się pokonać. W odpowiedzi soczyste uderzenie sprzed pola karnego oddał Dani Abalo i Vanja Milinković-Savić z trudem przeniósł futbolówkę nad bramkę. W końcówce tej części gry więcej było fauli niż ładnych akcji i sędzia musiał dwukrotnie sięgać po żółtą kartkę.

Druga odsłona rozpoczęła się mało emocjonująco. Obydwie ekipy niby atakowały, ale niewiele z tego wynikało. W końcu trener Maciej Bartoszek zdecydował się na przeprowadzenie zmiany. Na boisku w miejsce Michała Przybyły zameldował się Jacek Kiełb. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Pomocnik Korony już po czterech minutach przebywania na boisku dał prowadzenie miejscowym. Nabil Aankour zagrał idealna piłkę na wolne pole, a Kiełb wbiegając w pole karne uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi. Piłkarze Lechii ruszyli do odrabiania straty, lecz na przeszkodzie stała dobrze dysponowana dziś kielecka defensywa. Korona mogła podwyższyć prowadzenie w 77. minucie, ale piłka po strzale Miguela Palancy przeszła obok słupka. W doliczonym czasie Korona dobiła rywali drugim golem. Tym razem Radek Dejmek znakomicie wypatrzył wychodzącego Kiełba, a ten w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
1:0 - Jacek Kiełb (61.)
2:0 - Jacek Kiełb (90+1.)

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Rafał Grzelak, Elhadji Pape Diaw, Radek Dejmek, Bartosz Rymaniak - Mateusz Możdżeń, Vanja Marković - Miguel Palanca, Nabil Aankour (88. Marcin Cebula), Dani Abalo (81. Vladislavs Gabovs) - Michał Przybyła (57. Jacek Kiełb).

Lechia Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Jakub Wawrzyniak, Rafał Janicki, Joao Nunes, Grzegorz Wojtkowiak - Milen Gamakov (73. Marco Paixao), Aleksandar Kovacević - Sławomir Peszko, Sebastian Mila (64. Rafał Wolski), Flavio Paixao - Grzegorz Kuświk (65. Paweł Stolarski).

Żółte kartki: Grzelak, Rymaniak - Peszko, Kovacević, Janicki

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1