Lotto Ekstraklasa: Lech wywozi punkt ze stolicy Małopolski

Dodany 17-12-2016, 22:46, do: Ekstraklasa,

Na zakończenie sobotnich zmagań 20. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Lechem Poznań 1:1 (1:0). Dla "Pasów" był to już dziewiąty podział punktów w obecnym sezonie.

Poznaniacy przeważali przez niemal całą pierwszą połowę. Już w 15. minucie przeprowadzili pierwszą akcję, która powinna zakończyć się golem, lecz Radosław Majewski zamiast podać do lepiej ustawionego Dawida Kownackiego sam oddał strzał, który obronił Grzegorz Sandomierski. Kwadrans później Darko Jevtić przedarł się w pole karne i po minięciu rywala stracił futbolówkę na rzecz Szymona Pawłowskiego, który oddał niecelny strzał. W 38. minucie potężnie z dystansu huknął Maciej Gajos i golkiper "Pasów" z trudem sparował piłkę poza bramkę. Gdy wydawało się, że to goście pierwsi zdobędą bramkę to Cracovia objęła prowadzenie tuż przed przerwą. Marcin Budziński posłał "bombę" z dalszej odległości i piłka z dużą mocą wpadła tuż pod poprzeczkę. W drugiej odsłonie Lech był częściej w posiadaniu piłki, lecz niewiele z tego wynikało. Gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki aż do 77. minuty kiedy to po wrzutce z rzutu wolnego futbolówkę do siatki z bliska wpakował Lasse Nielsen. Zawodnicy "Kolejorza" nabrali wiatru w żagle i starali się zdobyć zwycięską bramkę, lecz ta sztuka już im się nie udała przed zakończeniem czasu gry.

Cracovia - Lech Poznań 1:1 (1:0)
1:0 - Marcin Budziński (44.)
1:1 - Lasse Nielsen (77.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz (39. Robert Litauszki),
Piotr Polczak, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki (73. Paweł Jaroszyński), Miroslav Covilo, Marcin Budziński, Erik Jendrisek (46. Sebastian Steblecki) - Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Piątek.

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (74. Dariusz Formella) - Szymon Pawłowski (64. Marcin Robak), Radosław Majewski, Darko Jevtić - Dawid Kownacki (82. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Budziński - Nielsen.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).