KMŚ: Real Madryt klubowym mistrzem świata

Dodany 18-12-2016, 14:30, do: Świat, Liga hiszpańska,

W Jokohamie w niedzielę rozegrano mecz o 3. miejsce i finał Klubowych Mistrzostw Świata. Trzecią drużyną globu zostało Atletico Nacional, które po rzutach karnych okazało się lepsze od Club America. Trofeum trafiło do Realu Madryt. "Królewscy" dopiero po dogrywce pokonali Kashima Antlers.

Najniższe miejsce podium trafiło do Atletico Nacional. Zdobywca Copa Libertadores choć prowadził już 2:0 to jednak stracił dwa gole i dopiero po dogrywce pokonał meksykański Club America. Kolumbijski zespół prowadził już w 6. minucie po tym jak niefortunnie do własnej bramki trafił Miguel Samudio. Obrońca próbując wybić piłkę spod nóg rywala skierował ją prosto do własnej siatki. W 26. minucie Atletico podwyższyło prowadzenie. Po składnej akcji podaniami Moisesa Munoza pokonał Alejandro Guerra. Jeszcze przed przerwą Club America zdobył bramkę kontaktową. Michael Arroyo otrzymał podanie w pole karne i uderzył nie do obrony. W 66. minucie padła bramka wyrównująca. Rzut karny na gola zamienił Oribe Peralta. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W konkursie jedenastek na początek dwukrotnie pomylili się gracze z Meksyku. Nie trafił również Juan Nieto, lecz to Atletico miało przewagę gola po trafieniu Johna Mosquery i to właśnie zaważyło o wyniku bowiem kolejne serie były już celne.

Kashima Antlers niespodziewanie postraszyło w finale Real Madryt. Faworyt turnieju prowadził po bramce Karima Benzemy w 9. minucie spotkania. Francuz dobił obroniony przez Hitoshiego Sogahatę strzał Luki Modricia. Tuż przed przerwą Kashima niespodziewanie wyrównała. Z lewej flanki piłkę w szesnastkę wrzucił Ryota Nagaki, a tam przejął ją Gaku Shibasaki i mocnym strzałem pokonał Keylora Navasa. Ten sam zawodnik na początku drugiej połowy strzałem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w bramce tuż przy słupku i japoński klub sensacyjnie prowadził z "Królewskimi". Siedem minut po tej sytuacji faulowany w polu karnym był Lucas Vazquez i jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Hiszpański zespół mógł rozstrzygnąć losy tego meczu jeszcze w regulaminowym czasie gry, lecz piłkarze fatalnie marnowali szanse bramkowe. W końcu sędzia zarządził dogrywkę, w której przebudził się Ronaldo. Triumfator "Złotej Piłki 2016" w 98. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Benzemy i w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić. Sześć minut później przypadkowo otrzymał futbolówkę w pole karne i ustalił wynik spotkania.
_________________________________________________________________________________
Mecz o 3. miejsce
Cluba America - Atletico Nacional 2:2 (1:2, 2:2); karne: 3:4
0:1 - Miguel Samudio (6. samobój)
0:2 - Alejandro Guerra (26.)
1:2 - Michael Arroyo (38.)
2:2 - Oribe Peralta (66. karny)

Rzuty karne: 0:0 - Osvaldo Martinez (poprzeczka); 0:1 - John Mosquera; 0:1 - Miguel Samudio (przestrzelony); 0:1 - Juan Nieto (przestrzelony); 1:1 - Carlos Quintero; 1:2 - Daniel Bocanegra; 2:2 - Oribe Peralta; 2:3 - Macnelly Torres; 3:3 - Michael Arroyo; 3:4 - Miguel Borja.