Lotto Ekstraklasa: Arka wykorzystała słabość Śląska

Dodany 18-12-2016, 17:37, do: Ekstraklasa,

Pierwszy niedzielny mecz 20. kolejki Lotto Ekstraklasy padł łupem Arki Gdynia. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:0 (0:0) i dzięki temu zimę spędzą w górnej części tabeli.

Pierwszy celny strzał w tym meczu miał miejsce w 6. minucie. Wówczas Alvarinho huknął z dystansu i Konrad Jałocha wyciągając się jak struna zdołał sparować piłkę poza bramkę. Siedem minut później odpowiedziała Arka. Rafał Siemaszko przedarł się w pole karne i oddał strzał, który został w ostatniej chwili ofiarnie zablokowany przez obrońcę. Od tego momentu przyjezdni mieli wyraźną przewagę w sytuacjach bramkowych. W 17. minucie dośrodkowanie Dominika Hofbauera na strzał głową zamienił Siemaszko i piłką opadając trafiła w poprzeczkę. Siedem minut później centra z rzutu wolnego i celnie głową uderzał Antoni Łukasiewicz, lecz Mariusz Pawełek nie dał się pokonać. W 30. minucie Marcus Vinicius wykorzystał dobre dogranie górą, ale przymierzył niecelnie.

Tuż po przerwie groźnie sprzed pola karnego strzelał Yannick Kakoko i Pawełek z trudem sparował futbolówkę do boku. W końcu przewaga beniaminka została udokumentowana bramką. W 57. minucie Hofbauer wrzucił piłkę z rzutu wolnego na piąty metr gdzie niepilnowany Siemaszko strzałem głową nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Trzy minuty później było już 2:0 dla Arki. Kolejny stały fragment, tym razem rzut rożny został zamieniony na bramkę. Niepewnie piłkę piąstkował Pawełek, ta spadła pod nogi Michała Marcjanika, który lobem nad zawodnikami umieścił ją w sieci. Wrocławianie starali się odpowiedzieć, lecz byli dziś bezsilni i trzy pewne punkty powędrowały na konto gości.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (0:0)
0:1 - Rafał Siemaszko (57.)
0:2 - Michał Marcjanik (60.)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Lasha Dvali, Mariusz Pawelec - Ostoja Stjepanović, Adam Kokoszka - Mario Engels, Ryota Morioka, Alvarinho (67. Bence Mervo) - Kamil Biliński.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko - Marcus Vinícius, Dominik Hofbauer (78. Mateusz Szwoch), Paweł Wojowski (85. Adrian Błąd) - Rafał Siemaszko (90. Przemysław Stolc).

Żółte kartki: Stjepanović, Pawelec - Siemaszko.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).