Pożegnanie Nikolicia z Lotto Ekstraklasą. Legia na podium

Dodany 18-12-2016, 20:09, do: Ekstraklasa,

W Warszawie Legia rozbiła ostatniego w tabeli Górnika Łęczna aż 5:0 (2:0). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Nemanja Nikolić, dla którego był to ostatni występ w klubie z Łazienkowskiej.

Dwudziesta kolejka nie mogła lepiej ułożyć się dla mistrzów Polski. W sobotę punkty straciły wszystkie drużyny, które wyprzedzały Legię w tabeli. W Kielcach przegrała Lechia. Jeszcze większą niespodzianką była wygrana Wisły Płock z Jagiellonią. Lech zremisował tylko na wyjeździe z Cracovią. Tym samym warszawianie mogli znacząco zmniejszyć swoją stratę do ekip z Gdańska i Białegostoku.

Niedzielne spotkanie na Łazienkowskiej miało być także pożegnaniem Nemanji Nikolicia. Węgier już przed tygodniem zapowiedział, że zimą opuści drużynę z Warszawy. Nic więc dziwnego, że już w 5. minucie Górnik stracił gola. Z lewej strony boiska Waleri Kazaiszwili dośrodkował wprost do reprezentanta Węgier, a ten rozpoczął strzelanie. Kwadrans później gospodarze prowadzili już dwoma golami. Tym razem dwójkową akcje Vadisa Odjidja-OfoeMiroslava Radovicia wykończył ten drugi. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej połowy. W 58. minucie Radović wypatrzył Nikolicia, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Wojciechem Małeckim. Węgier hat-tricka skompletował w 76. minucie. Była to dla niego trzynasta bramka w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Po dwudziestu kolejkach jest liderem klasyfikacji strzelców. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił Kasper Hamalainen.

Górnik przyjechał do Warszawy z nowym trenerem. Misji ratowania Łęcznej przed spadkiem podjął się Franciszek Smuda. Jego podopieczni na stadionie mistrza Polski nie pokazali nic, żeby myśleć aby mogło im się to udać. Jedynym godnym odnotowania zagraniem gości był strzał w słupek Aleksandra Komora.

Legia kończy rok na trzecim miejscu w tabeli z czteropunktową stratą do lidera. Górnika jest ostatni.

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)
1:0 - Nemanja Nikolić (5.)
2:0 - Miroslav Radović (20.)
3:0 - Nemanja Nikolić (58.)
4:0 - Nemanja Nikolić (76.)
5:0 - Kasper Hämäläinen (90.)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Miroslav Radović, Michał Kopczyński (58. Kasper Hämäläinen), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili (73. Michaił Aleksandrow) - Nemanja Nikolić (79. Sebastian Szymański).

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Paweł Sasin, Aleksander Komor, Gérson (59. Maciej Szmatiuk), Leândro - Grzegorz Bonin, Szymon Drewniak, Adam Dźwigała (46. Łukasz Bogusławski), Przemysław Pitry (65. Javi Hernández), Grzegorz Piesio - Bartosz Śpiączka.

Żółte kartki: Michał Kopczyński, Miroslav Radović - Leândro.