Puchar Narodów Afryki 2017: Kamerun mistrzem po raz piąty!

Dodany 05-02-2017, 22:32, do: Świat,

Kamerun, w składzie z dwoma byłymi zawodnikami polskich klubów, po zwycięstwie 2:1 nad Egiptem został triumfatorem Pucharu Narodów Afryki 2017!

Pierwsza część należała do zawodników Egiptu, którzy dominowali od początku. Efektem tego był gol Mohameda Elneny'ego, dzięki któremu "Faraonowie" prowadzili do przerwy. W drugiej części Kameruńczycy, którzy do 45.minuty praktycznie nie istnieli, wzięli się do roboty. Zaczęli grać zdecydowanie lepiej i odwrócili losy meczu. Wyrównał, uderzeniem głowa, w 59.minucie rezerwowy Nicolas N'Koulou, a zwycięstwo dał Vincent Aboubakar, który pokonał 44-letniego(!) Essama El Hadary'ego fenomenalnym strzałem z woleja na minutę przed końcem meczu!
To piaty triumf Kamerunu w tych rozgrywkach. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż podstawowymi zawodnikami zwycięskiego zespołu było dwóch zwodników z przeszłościa w polskich klubach. Arnaud Djoum oraz Robert Ndip Tambe grali u nas w sezonie 2014/15. Pierwszy został Mistrzem Polski z Lechem Poznań, drugi występował w IV-ligowej drużynie LZS Piotrówka.

Egipt - Kamerun 1:2(1:0)
Mohamed Elneny 22. - Nicolas N'Koulou 59., Vincent Aboubakar 88.

Egipt: Essam El-Hadary - Ahmed Al-Muhammadi, Ahmed Hegazy, Ali Gabr, Ahmed Fathy, Tarek Hamed, Mohamed Elneny, Abdallah El-Said, Trezeguet (66. Ramadan Sobhi {żk}), Mohamed Salah, Amr Warda.

Kamerun: Fabrice Ondoa - Collins Fai {żk}, Michael Ngadeu-Ngadjui, Adolphe Teikeu (31. Nicolas N'Koulou), Ambroise Oyongo, Sebastien Siani, Arnaud Djoum, Jacques Zoua (90+4. Georges Constant Mandjeck), Christian Bassogog {żk}, Benjamin Moukandjo, Robert Ndip Tambe (46. Vincent Aboubakar {żk}).

Sędziował: Janny Sikazwe (Zambia).

źródło: inf.własna

Średnia ocen: 5, ilość głosów: 1