Copa Del Rey: FC Barcelona pierwszym finalistą

Dodany 08-02-2017, 00:50, do: Liga hiszpańska, Europa,

Po niezwykle zaciętym półfinale, pełnym zwrotów akcji FC Barcelona awansowała do finału Copa Del Rey. Dla Katalończyków będzie to szansa na zdobycie po raz 29. Pucharu Króla Hiszpanii. W drugim spotkaniu półfinałowym przeciwko Atletico Madryt sędzia główny pokazał aż trzy czerwone i jedenaście żółtych kartek, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Po pierwszym pojedynku półfinałowym pomiędzy tymi drużynami rozegranym 1 lutego na Vicente Calderon w lepszej sytuacji znajdowali się zawodnicy "Blaugrany", którzy po golach Luisa SuarezaLionela Messiego wygrali 2:1. Początek spotkania na Camp Nou należał do zespołu gości, którzy w ciągu pierwszych dwudziestu minut stworzyli aż pięć groźnych sytuacji pod bramką ''Dumy Katalonii". Swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Fernando Torres, Yannick Carrasco, Stefan Savić, Nicolás GaitanFilipe Luis. Później inicjatywę przejęli gospodarze, ale nie potrafili oni zagrozić "Rojiblancos" . I gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się bezbramkowym remisem, ''wyższy bieg'' wrzucił Leo Messi. Argentyńczyk minął trzech zawodników i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego na bramkę Miguela Moyi. Bramkarz Atletico zdołał wybić piłkę, lecz wprost po nogi Luisa Suareza, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę do pustej bramki.

Po przerwie sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.Najpierw położenie gości jeszcze bardziej się pogorszyło, gdyż z powodu kontuzji murawę musiał opuścić kapitan Atletico - Diego Godin. W 57. min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Sergi Roberto. Co ciekawe było to pierwsze ''czerwo'' obejrzane przez tego zawodnika w karierze i to w dniu jego 25. urodzin. Za Roberto na zmianę był już szykowany Aleix Vidal, lecz były zawodnik Sevilli nie zdążył zmienić kolegi z zespołu i resztę spotkania obejrzał z ławki rezerwowych. Kilkadziesiąt sekund później do bramki Jespera Cillesena trafił Antoine Griezmann, lecz sędzia boczny nie słusznie nie uznał tego gola. W końcu kibice Barcelony nie mogli narzekać na sędziów, gdyż w kilku wcześniejszych meczach to oni cierpieli na błędnych decyzjach arbitrów, a akurat w tym gwizdali korzystniej dla gospodarzy. W 69. minucie siły się wyrównały, po drugiej żółtej kartce dla Carrasco. Dziewięć minut później blisko zdobycia swojej piątej bramki bezpośrednio z rzutu wolnego w tym roku był Messi, lecz trafił w poprzeczkę. Minutę później po faulu Gerarda Pique na Kevinie Gameiro sędzia Jesús Gil Manzano słusznie podyktował rzut karny. Do ''jedenastki'' podszedł sam poszkodowany i... fatalnie przestrzelił. Podopieczni Diego Simeone znani z walki do końca, oczywiście nie poddali się i dwie minuty później po pięknej akcji wyrównali, a gola strzelił... Gameiro. Potem po raz kolejny swoim kunsztem popisał się Messi, który znów minął kilku przeciwników i podał do Luisa Suareza, który trafił do bramki Atletico, Sędziowie jednak słusznie nie uznali bramki, gdyż Urugwajczyk znajdował się na pozycji spalonej. "Rojiblancos" do końca próbowali doprowadzić do dogrywki, lecz ta sztuka im się nie udała i to Katalończycy cieszyli się z awansu do finału. Rywalem ''Dumy Katalonii" będzie zwycięzca drugiego półfinału pomiędzy Celtą Vigo, a Deportivo Alaves (pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, rewanż w środę). Ale już wiadomo, że Luis Enrique będzie musiał sobie poradzić w finale bez Sergiego Roberto i Luisa Suareza. Urugwajski napastnik już w doliczonym czasie meczu z Atletico także ujrzał czerwoną kartkę.

FC Barcelona - Atlético Madryt 1:1 (1:0)
1:0 - Luis Suarez (43.)
1:1 - Kevin Gameiro (82.)

FC Barcelona: Jasper Cillessen – Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Denis Suarez (62. Javier Mascherano), Ivan Rakitić(72. Andres Iniesta), Andre Gomes – Lionel Messi, Luis Suarez, Arda Turan (70. Sergio Busquets)

Atlético Madryt: Miguel Moya – Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin (49.Lucas Hernandez), Filipe Luis – Yannick Carrasco , Koke, Saul Niguez, Nicolás Gaitan (48.Ángel Correa) Antoine Griezmann, Fernando Torres (61. Kevin Gameiro)

Żółte kartki: Roberto, Rakitić, Cillessen, Luis Suarez, Busquets - Carrasco, Savić, Luis

Czerwone kartki: Roberto ( 57.) - za drugą żółtą, Luis Suarez (90+1) - za drugą żółtą