Lotto Ekstraklasa: Trzy karne dały Lechowi pewne zwycięstwo

Dodany 10-02-2017, 22:35, do: Ekstraklasa,

W drugim piątkowym meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0 (1:0). Wszystkie bramki padły po perfekcyjnie wykonanych rzutach karnych. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Artema Putiwcewa.

Od początku na boisku panowali gospodarze. Grając wysokim pressingiem starali się jak najszybciej przejąć futbolówkę i ruszyć do ataku. Pierwszy celny strzał oddał w 8. minucie Darko Jevtić. Uderzenie nie mogło jednak zaskoczyć dobrze ustawionego Krzysztofa Pilarza. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż obok bramki główkował Maciej Wilusz. Miejscowym do prowadzenia w 21. minucie zabrakło centymetrów. Jevtić ładnie przymierzył z rzutu wolnego i futbolówka zatrzymała się na słupku. Osiem minut później ładną akcję miejscowych strzałem w poprzeczkę zakończył Dawid Kownacki. Młody napastnik "Kolejorza" trzy minuty później był faulowany w polu karnym przez Kornela Osyrę i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany. W końcówce tej części gry zaatakowali gospodarze i strzały Samuela Stefanika oraz Guilherme wybronił Matus Putnocki.

Po przerwie ponownie do szturmu ruszyli miejscowi. W 48. minucie Kownacki znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył niecelnie. Moment później strzał Radosława Majewskiego zdołał zablokować Artem Putiwcew. W 63. minucie po raz kolejny w tym meczu piłka obiła słupek gości po wcześniejszej interwencji Pilarza i Vladislavsa Gutkovskisa. Na kwadrans przed końcem Łotysz mógł trafić do właściwej bramki, lecz nie zdołał pokonać golkipera Lecha. W 89. minucie Wojciech Kędziora zagrał ręka we własnym polu karnym i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na "wapno". Tym razem karnego wykorzystał Marcin Robak. W trzeciej doliczonej minucie rezerwowy napastnik gospodarzy mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie spudłował. Tuż przed końcowym gwizdkiem szarżującego Robaka pociągając za koszulkę powalił w szesnastce Putiwcew i otrzymał za to czerwoną kartkę. Trzecią jedenastkę w meczu ze spokojem na gola zamienił Jevtić.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)
1:0 - Dawid Kownacki (33. karny)
2:0 - Marcin Robak (89. karny)
3:0 - Darko Jevtić (90+6. karny)

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Łukasz Trałka (35. Abdul Aziz Tetteh), Maciej Gajos - Maciej Makuszewski (90+1. Marcin Wasielewski), Radosław Majewski, Darko Jevtić - Dawid Kownacki (85. Marcin Robak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Dalibor Pleva, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme - Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak - Patrik Misak (46. Roman Gergel), Samuel Stefanik (66. Wojciech Kędziora), Vlastimir Jovanović - Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Trałka - Misak, Osyra, Babiarz, Putiwcew, Jovanović

Czerwona kartka: Artem Putiwcew (90+5. faul taktyczny).