Lotto Ekstraklasa: Gol Jodłowca dał Legii wygraną w Gdyni

Dodany 11-02-2017, 23:00, do: Ekstraklasa,

Arka Gdynia znów nie wygrała na swoim stadionie. Tym razem lepsza od gdynian była Legia Warszawa po bramce Tomasza Jodłowca w 39 min. Ostatni raz na własnym stadionie Arkowcy wygrali w LOTTO Ekstraklasie 19 września pokonując Cracovię 1:0.

Mistrzowie Polski w Gdyni musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Jakuba RzeźniczakaThibault Moulina. Natomiast trener Grzegorz Niciński nie mógł skorzystać z Dariusza Zjawińskiego, Pawła AbbottaRafała Siemaszka. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy co kilka minut zagrażali bramce Arkadiusza Malarza. Swoich okazji nie wykorzystali m.in Josip Barišić, Dominik HofbauerMarcus da Silva. Legioniści pierwszą groźną okazję stworzyli w dopiero w 27 min. gdy po dośrodkowaniu Vadisa Odjidji-Ofoe piłka po uderzeniu głową Macieja Dąbrowskiego przeleciała kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie dwanaście minut później. Po strzale Tomasa Necida wzdłuż bramki futbolówka minęła kilku piłkarzy Arki i trafiła wprost pod nogi Tomasza Jodłowica, który umieścił ją w bramce Konrada Jałochy.
Po przerwie pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, lecz strzał z dystansu Waleriego Kazaiszwiliego był niecelny. Następnie groźnie atakowali Arkowcy. Najpierw po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha i dograniu od da Silvy, minimalnie pomylił się wprowadzony w drugiej połowie Dariusz Formella. Następnie głową uderzał Szwocha obronił spokojnie bramkarz Legii. W doliczonym czasie gry Adam Marciniak mógł wyrównać, lecz jego strzał świetnie wybronił Arkadiusz Malarz, który dzięki tej interwencji uratował zwycięstwo Warszawiakom. Dzięki tej wygranej Legioniści zbliżyli się do prowadzących w tabeli LOTTO Ekstraklasy Jagiellonii i Lechii na jeden punkt (jutro te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w Gdańsku), gdynianie są na dziesiątej pozycji. W następnej kolejce Arka zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Natomiast Legię najpierw czeka mecz w Lidze EuropyAjaxem Amsterdamem. Później mistrza Polski czeka mecz z ostatnim w Lotto Ekstraklasie Ruchem Chorzów.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Jodłowiec (39.)

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak - Marcus da Silva, Dominik Hofbauer, Antoni Łukasiewicz (62.Yannick Sambea), Miroslav Bozok (62. Dariusz Formella) - Mateusz Szwoch (76.Przemysław Trytko) - Josip Barišić

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński - Waleri Kazaiszwili (76.Guilherme), Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović - Tomas Necid (88. Kasper Hamalainen)

Żółte kartki: Marcjanik, Hofbauer - Guilherme

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)