Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Wisły w debiucie trenera Kiko Ramireza

Dodany 11-02-2017, 20:02, do: Ekstraklasa,

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym boisku z Koroną Kielce 2:0.

Już w 12 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Po kiepskim rozegraniu rzutu wolnego futbolówka trafiła do stojącego przed polem karnym Patryka Małeckiego, który z bardzo trudnej pozycji uderzył bez przyjęcia i fantastycznym strzałem w okienko nie dał żadnych szans Michalovi Peskoviciovi. W 21 minucie bliscy wyrównania byli goście z Kielc. Nabil Aankour zagrał głową do Ilijana Micanskiego, lecz tuż sprzed jego nóg piłkę w ostatniej chwili zdołał wybić Ivan Gonzalez. W 38 minucie Miguel Palanca kapitalnie podał do Kena Kallaste. Estoński obrońca znalazł się przed Łukaszem Załuską, jednak w tej konfrontacji lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Minutę później kolejną fantastyczną okazję do wyrównania mieli podopieczni trenera Macieja Bartoszka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w olbrzymim zamieszaniu z  samej linii bramkowej futbolówkę zdołał wybić Krzysztof Mączyński.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy szanse na podwyższenie prowadzenia mieli gospodarze. Wbiegający w pole karne Patryk Małecki oddał strzał, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka. W 49 minucie na techniczne uderzenie zdecydował się Miguel Palanca, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Łukasz Załuska. W 63 minucie Patryk Małecki idealnie podał do Pawła Brożka, który znajdując się w bardzo dobrej pozycji fatalnie przestrzelił. W 78 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Dibrila Diawa na Rafale Boguskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Paweł Brożek, lecz jego intencje wyczuł Michal Pesković broniąc to uderzenie. Futbolówka niestety dla zespołu gości trafiła ponownie do Pawła Brożka, który tym razem się nie pomylił i zdobył bramkę podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu.

Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku, w efekcie czego gospodarze mogli cieszyć się z cennych trzech punktów wywalczonych w pierwszym meczu pod wodzą trenera Kiko Ramireza.

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (1:0)
1:0 - Patryk Małecki (12.)
2:0 - Paweł Brożek (79.)

Wisła: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Iván González, Maciej Sadlok - Mateusz Zachara (69. Pol Llonch), Krzysztof Mączyński, Denis Popovič (86. Semir Štilić), Rafał Boguski, Patryk Małecki - Zdeněk Ondrášek (60. Paweł Brożek).

Korona: Michal Peškovič - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Dani Abalo (66. Serhij Pyłypczuk), Vanja Marković (46. Jakub Mrozik), Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour (80. Maciej Górski), Miguel Palanca - Ilijan Micanski.

Żółte kartki: Głowacki, Małecki, Mączyński.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 10 511.