Lotto Ekstraklasa: Hit kolejki i fotel lidera dla Lechii Gdańsk

Dodany 12-02-2017, 20:06, do: Ekstraklasa,

W hicie 21. kolejki Lotto Ekstraklasy doszło do pojedynku wicelidera z liderem. Górą z pojedynku Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok wyszli ci pierwsi wygrywając pewnie 3:0 (1:0) i to oni objęli prowadzenie w tabeli.

Pierwszy strzał w tym meczu należał do gości. W 2. minucie z dystansu przymierzył Fedor Cernych i Dusan Kuciak pewnie interweniował. Od tego momentu na boisku zaczęli panować miejscowi. Podopieczni Piotra Nowaka utrzymywali się długo przy piłce i swoją przewagę udokumentowali golem w 11. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sławomira Peszki kapitalnym strzałem głową popisał się Marco Paixao. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Portugalczyk drugi raz na listę strzelców mógł wpisać się w 18. minucie, lecz tym razem nie wykorzystał dobrego podania Pawła Stolarskiego. Goście z letargu obudzili się w 25. minucie kiedy to po dograniu Przemysława Frankowskiego niecelny strzał oddał Cernych. Jeszcze przed przerwą ładny strzał, lecz niezbyt celny sprzed pola karnego oddał Milos Krasić W odpowiedzi przed szansą stanął Jacek Góralski, ale mając przed sobą tylko bramkarza pośpieszył się z decyzją i posłał piłkę nad bramką.

Druga połowa mogła rozpocząć się golem dla Lechii. Po centrze Jakuba Wawrzyniaka strzelał Peszko i futbolówka po nogach Ivana Runje ostatecznie opuściła plac gry. W 60. minucie bliski wyrównania był Cernych, ale nie zdołał pokonać Kuciaka. Moment później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Wolskiego z bliska do bramki nie trafił Flavio Paixao. W 70. minucie było już 2:0 dla Lechii. Stolarski przedarł się prawą flanką i wyłożył piłkę przed bramkę gdzie Marco Paixao po prostu musiał ją skierować do pustej bramki. Cztery minuty później Kuciak nie dał się pokonać po strzale głową Runje. Miejscowi dobili rywala w 83. minucie kiedy to ręką piłkę we własnym polu karnym zatrzymał Ziggy Gordon. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Flavio Paixao.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
1:0 - Marco Paixao (11.)
2:0 - Marco Paixao (70.)
3:0 - Flavio Paixao (86. karny)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Ariel Borysiuk - Sławomir Peszko (53. Lukas Haraslin), Milos Krasić, Rafał Wolski (69. Michał Chrapek), Flavio Paixao - Marco Paixao (81. Grzegorz Kuświk).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Guti Tomelin, Ivan Runje, Jonatan Straus (69. Ziggy Gordon) - Przemysław Frankowski (69. Karol Świderski) - Jacek Góralski, Dmytro Chomczenowski (74. Arvydas Novikovas), Taras Romanczuk, Konstantin Vassiljev - Fedor Cernych.

Żółte kartki: Janicki, Chrapek, Borysiuk, Maloča - Burliga, Gordon, Świderski.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).