Liga Mistrzów: Rozpędzone PSG przejechało się po FC Barcelonie

Dodany 14-02-2017, 23:13, do: Liga Mistrzów,

Po bramkach Juliana Draxlera, Edinsona Cavaniego i dwóch Angela di Marii Paris Saint-Germain FC sensacyjnie rozgromiło FC Barcelonę 4:0 (2:0). Grzegorz Krychowiak nie znalazł się w składzie PSG na to spotkanie. Sędzią głównym tego pojedynku był Szymon Marciniak.

W obu zespołach brakowało kilku podstawowych piłkarzy. U gospodarzy nie mogli zagrać m.in. Thiago Silva i pauzujący za kartki Thiago Motta. Natomiast w zespole ''Dumy Katalonii'' brakowało Javiera Mascherano, Ardy TuranaAleixa Vidala, który w ostatnim ligowym meczu z Deportivo Alaves doznał poważnego urazu kostki i będzie musiał pauzować około pięć miesięcy. Początek należał do paryżan, którzy od pierwszych sekund meczu stosowali wysoki pressing, dzięki czemu często zabierali piłkę rywalom i stwarzali sobie sytuacje pod bramką Marca-Andre ter Stegena. Swoich szans do pokonania niemieckiego bramkarza nie wykorzystali Edinson CavaniBlaise Matuidi. W osiemnastej minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut wolny dla podopiecznych Unaia Emery'ego po faulu Samuela Umtitiego na Juliana Draxlera. Wolnego na bramkę zamienił na bramkę Angel di Maria. Następnie gospodarze oddali inicjatywę gościom, którzy jednak nie potrafili przebić się przez szczelną obronę PSG. Najbliższy pokonania Kevina Trappa był w 28 min. Andre Gomes, ale dobrą interwencją popisał się niemiecki bramkarz. Paryżanie próbowali kontrować i jedna z takich akcji zakończyła się dla nich pięć minut przed przerwa bramką Draxlera.
Po przerwie gospodarze nie zwolnili tempa i jeszcze dwukrotnie pokonali ter Stegena. Najpierw w 55 min. ''gola meczu'' technicznym strzałem zdobył Angel di Maria, a siedemnaście minut później golkipera ''Dumy Katalonii'' pokonał CavanI. W końcówce piłkarze FC Barcelony próbowali zdobyć chociaż bramkę honorową w tym spotkaniu, aby minimalnie zwiększyć swoje szanse w rewanżu. Mimo kilku prób (m.in. w słupek trafił Umtiti) ta sztuka im się nie udała i przed rewanżem, który zostanie rozegrany 8 marca na Camp Nou stoją przed arcytrudnym zadaniem odrobienia strat z pierwszego spotkania.

Paris Saint-Germain FC - FC Barcelona 4:0 (2:0)
1:0 - Angel di Maria (18.)
2:0 - Julian Draxler (40.)
3:0 - Angel di Maria (55.)
4:0 - Edinson Cavani (72.)

Paris Saint-Germain FC: Kevin Trapp – Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Laywin Kurzawa – Blaise Matuidi, Marco Verratti (70. Christopher Nkunku), Adrien Rabiot – Angel di María (61. Lucas Moura), Edinson Cavani, Julian Draxler (86. Javier Pastore).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Sergi Roberto, Gerard Piqué, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Andre Gomes (58. Rafinha Alcântara), Sergio Busquets, Andres Iniesta – Lionel Messi, Luis Suárez, Neymar

Zółte kartki: Rabiot - Andre Gomes, Busquets, Rafinha